OgłoszeniaUROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 16.06.2019

15 czerwca, 2019

1. Przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy. Składka przeznaczona na cele parafialne. W przyszłą niedzielę składka również pozostaje w parafii.

2. Dzisiejsza niedziela – w naszej parafii – to także Letni Dzień Modlitwy za Zmarłych. Procesja na cmentarzu, połączona z różańcem za zmarłych, wypominkami i błogosławieństwem grobów – o godz. 14:00. Po procesji, o godz. 15:00, nabożeństwo czerwcowe i Msza św. w kościele.

3. Również dzisiaj odpust w parafii Nagoszyn z okazji liturgicznego wspomnienia św. Antoniego z Padwy. Suma odpustowa o godz. 11:00.

4. Wczoraj na Podlesiu Ostrowskim modliliśmy się za zmarłych podczas epidemii cholery. Dziękuję sołtysowi, mieszkańcom Podlesia i wszystkim zaangażowanym osobom za uprzątnięcie i przygotowanie terenu na Mszę św. i modlitwę.

5. W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na zakończenie roku – w środę, o godz. 8:00, w szkole. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży – we wtorek od godz. 17:00.

6. W środę, 19 czerwca, przypada kolejny dzień comiesięcznej nowenny za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszam wszystkich czcicieli bł. ks. Jerzego.

7. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana świętem Bożego Ciała. Msze św. o godz. 8:00 i 10:00. Składka w tym dniu zbierana jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy po Mszy o godz. 10:00. Zwracam się z serdeczną prośbą o przygotowanie ołtarzy: przy figurze św. Floriana – mieszkańców Podlesia Paszczyńskiego, obok państwa Stachników – mieszkańców wsi, przy szkole podstawowej – z rejonu Budzyń, na placu kościelnym – z Podlesia Ostrowskiego. Proszę też, aby przygotować feretrony i baldachim: figurę Serca Pana Jezusa – Róże Różańcowe, św. Faustyny – młodzież z kl. VII i VIII, MB Fatimskiej – wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas, MB Częstochowskiej – harcerki, baldachimu – strażaków. Zapraszam na procesję wszystkie stany: dzieci dzwoniące i sypiące kwiatki, dzieci komunijne, młodzież uczącą się i pracującą, strażaków i wszystkich parafian. Udekorujmy okna i balkony naszych domów, dając w ten sposób świadectwo wiary w eucharystyczną obecność Jezusa.

8. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą codziennie po Mszy o godz. 18:00, w niedzielę po Mszy o godz. 10:00.

9. W przyszłą niedzielę odpust w parafii Brzeźnica z okazji uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Suma odpustowa o godz. 11:00.

10. Dobiega końca kolejny rok działalności dzieci i młodzieży w szeregach Liturgicznej Służby Ołtarza, scholi parafialnej i Szkolnego Koła Caritas. Rok zakończymy całodzienną wycieczką do Szczawnicy we wtorek, 2 lipca. W programie m.in. dwugodzinny spływ Dunajcem, wyjazd kolejką na Palenicę, przejście doliną Grajcarka. W kancelarii przygotowana jest lista, na którą dzieci i chętni rodzice mogą wpisywać się do przyszłej niedzieli włącznie. Są również kartki z informacjami nt. wycieczki.

11. W przyszłą niedzielę, o godz. 11:00, w Domu Strażaka odbędzie się zebranie wiejskie, na którym zostaną przeprowadzone wybory członków Rady Sołeckiej. Szczegóły spotkania na afiszu w gablocie gminnej przed kościołem.

12. Dzisiejszy „Gość Niedzielny” poświęcony jest modlitwie. Omawia m.in. różaniec za poczęte dziecko, margaretkę za księdza, koronkę do Bożego Miłosierdzia. Tygodnik „Niedziela” przybliża tajemnicę Eucharystii w związku ze świętem Bożego Ciała. Dzieciom polecam nowy numer „Małego Gościa” z opaską silikonową na wakacje.