Ogłoszenia12. NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2019

22 czerwca, 2019

1. Przeżywamy 12. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na cele parafialne. W przyszłą niedzielę składka również pozostaje w parafii.

2. Dzisiaj odpust w Brzeźnicy z okazji Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Suma o godz. 11:00.

3. Zapraszam wszystkich i zachęcam do udziału w procesjach eucharystycznych w trwającej oktawie Bożego Ciała. Procesje – po Mszy o godz. 18:00.

4. W poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

5. W czwartek, o godz. 17:30, zakończenie oktawy Bożego Ciała połączone z błogosławieństwem dzieci oraz wianków.

6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest równocześnie Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego (ze względu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych).

7. W sobotę, 29 czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 8:00 i 10:00. Składka zbierana w tym dniu przekazana jest do dyspozycji Ojca Świętego (tzw. świętopietrze).

8. W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 10:00, zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny. Temat spotkania: „Niedziela głównym wydarzeniem ewangelizacyjnym w parafii”. Na spotkanie zapraszam także Radę Parafialną w celu omówienia zbliżającego się Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła.

9. We wtorek, 2 lipca, organizujemy wycieczkę dla dzieci i młodzieży należących do Liturgicznej Służby Ołtarza, scholi parafialnej i Szkolnego Koła Caritas. W programie: spływ Dunajcem, wyjazd na Palenicę, przejście doliną Grajcarka. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

10. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy o cudach eucharystycznych, wobec których bezradna nauka pada na kolana. Dołączony jest także kulinarny dodatek Przetwory, które leczą. Tygodnik „Niedziela” przybliża duchową adopcję kapłanów. Księży będziemy mieć takich, jakich sobie wymodlimy. Przykładem jest św. Faustyna, która gorąco modliła się o dobrego spowiednika i wymodliła go sobie. Dzieciom polecam nowy numer „Promyczka Dobra” z filmem DVD Łukasz – strażnik skarbów, „Małego Promyczka” z wakacyjnym Dziennikiem podróży oraz „Małego Gościa” z silikonową opaską na rękę.

11. Dzisiaj, o godz. 11:00, w Domu Strażaka odbędzie się zebranie wiejskie, na którym zostaną przeprowadzone wybory członków Rady Sołeckiej.

12. Na koniec pragnę podzielić się z Wami miłymi wiadomościami. W sobotę, 15 czerwca, w parafii Pustków, odbył się obrzęd ustanowienia nowych lektorów z naszego dekanatu. Wśród 43. kandydatów był także nasz ministrant Mikołaj Bachórz. Nowemu lektorowi życzę, aby zawsze z zapałem i gorliwością czytał nam słowo Boże.

13. W sobotę, 22 czerwca, w parafii bł. Karoliny w Tarnowie, miał miejsce uroczysty obrzęd dopuszczenia mężczyzn z naszej diecezji do posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. Obrzęd, którego dokonał ks. bp Andrzej Jeż, poprzedzony był rocznym kursem przygotowawczym. Wśród 140. mężczyzn jest również nasz parafianin, Rafał Pas. Razem z obecnym szafarzem, p. Jarkiem, będzie pełnił posługę w naszej parafii, zanosząc Komunię Św. chorym i pomagając w udzielaniu Komunii podczas uroczystości i świąt. P. Rafałowi życzę obfitych łask Bożych w tej pięknej i świętej posłudze.

14. Dla dzieci i młodzieży rozpoczął się czas wakacyjnego wypoczynku. Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzę udanego wypoczynku i wielu pięknym wrażeń.