Ogłoszenia13. NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.06.2019

29 czerwca, 2019

1. Przeżywamy 13. niedzielę zwykłą. W naszej diecezji to kolejna Niedziela Synodalna. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne.

2. Dzisiaj, po Mszy o godz. 10:00, zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny. Na spotkanie zapraszam także Radę Parafialną w celu omówienia zbliżającego się Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła.

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej; w środę św. Tomasza, Apostoła.

4. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę i w czwartek – pół godziny przed Mszą św., w piątek – od godz. 17:00. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8:00.

6. W sobotę zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Pierwszych Sobót Miesiąca. O 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu (modlitwa indywidualna w ciszy, okazja do spowiedzi), o 17:30 Różaniec wynagradzający, następnie Msza św.

7. Także w sobotę przypada patronalne święto Apostolstwa Chorych. W tym dniu będziemy polecać Panu Bogu ludzi chorych i cierpiących oraz tych, którzy opiekują się chorymi. Szczególną modlitwą obejmujemy p. Ryszarda, który w pierwszy piątek wozi kapłana do chorych oraz p. Jarosława i p. Rafała, nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św.

8. W przyszłą niedzielę – z racji I niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 8:00.

9. Również w przyszłą niedzielę odpust w parafii Ocieka. Suma odpustowa o 11:30.

10. We wtorek, 2 lipca, wycieczka do Szczawnicy dla ministrantów, lektorów, scholi parafialnej i wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas. Wyjazd spod kościoła o godz. 5:00, powrót ok. 21:00. Na wycieczkę należy zabrać wyżywienie i odpowiedni ubiór.

11. „Parafia wspólnota uczniów Chrystusa” to hasło XXXVII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Na pielgrzymkę można zapisywać się w lipcu w kancelarii parafialnej, a w sierpniu – w Pustkowie-Osiedlu. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce – 100 zł od osoby. Kolejne osoby z domu płacą 70 zł. Dzieci i młodzież – 20 zł. Resztę dopłaca Caritas. Spotkanie organizacyjne grupy 13. odbędzie się w Pustkowie-Osiedlu, 15 sierpnia, po Mszy o godz. 18:00.

12. „Gość Niedzielny” rozpoczyna wakacyjny cykl o słynących łaskami miejscach. W tym numerze Szydłowo – miejsce objawień maryjnych i jedno z najważniejszych sanktuariów na Litwie. W tygodniku „Niedziela” artykuł Chciałbym odprawić jedną Mszę. Ks. Michał Łos przyjął święcenia kapłańskie w czasie śmiertelnej choroby. Odszedł do Pana 24 dni później, ale spełniło się największe marzenie jego życia – odprawił Mszę św. Dzieciom polecam „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” i „Małego Gościa”.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Edward Wójcik. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.