Ogłoszenia14. NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.07.2019

6 lipca, 2019

1. Przeżywamy 14. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę składka pozostaje w parafii.

2. Dzisiaj odpust w parafii Ocieka. Suma o godz. 11:30.

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli; w czwartek święto św. Benedykta, patrona Europy; w piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu; w sobotę św. Andrzeja Świerada i Benedykta, patronów diecezji.

4. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. We wtorek, 16 lipca, przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej). W tym dniu podczas wieczornej Mszy św. odbędzie się obrzęd przyjęcia szkaplerza. Na stoliku przy bocznym ołtarzu wyłożona jest Księga Szkaplerza. Zachęcam, aby wszyscy, którzy pragną przyjąć szkaplerz Maryjny, wpisali się do Księgi do przyszłej niedzieli włącznie.

6. Obecnie przygotowujemy się finansowo do wyłożenia marmurem nastawy ołtarzowej wokół tabernakulum, wymiany drewnianego blatu pod tabernakulum i blatów w bocznych ołtarzach na blaty marmurowe. Początkowo pojawiły się problemy ze znalezieniem materiału, gdyż marmur o nazwie „rossa verona” nie jest już wydobywany. Po licznych poszukiwaniach udało się nam dotrzeć do hurtowni marmurów we Włoszech, w której ten marmur jest jeszcze dostępny. Zostanie sprowadzony pod koniec miesiąca. Wstępny kosztorys prac jest w toku.

7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: Jezu, Ty się tym zajmij! Jak rozumieć popularną modlitwę ks. Dolindo i jak nią się modlić. W tygodniku „Niedziela”: Szczęśliwa 7. W siedmioosobowej rodzinie z Warszawy każdy ma swoje miejsce, jest zauważony i kochany. Jak w trudnych czasach przekazywać i umacniać miłość w rodzinie? Dzieciom polecam „Promyczek Dobra” z filmem DVD oraz dwumiesięcznik „Świat Misyjny”.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Stanisława Kopala. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.