Ogłoszenia15. NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.07.2019

13 lipca, 2019

1. Przeżywamy 15. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na inwestycje parafialne. W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury; we wtorek NMP z Góry Karmel; w czwartek św. Szymona z Lipnicy.

3. We wtorek, 16 lipca, przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej). W tym dniu podczas wieczornej Mszy św. odbędzie się uroczysty obrzęd przyjęcia szkaplerza. Na stoliku przy bocznym ołtarzu wyłożona jest Księga Rodziny Szkaplerznej. Zachęcam, aby wszyscy, którzy pragną przyjąć szkaplerz Maryjny (dorośli, młodzież, dzieci), wpisali się do Księgi i przyszli we wtorek na Mszę o godz. 18:00.

4. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. Także w piątek, 19 lipca, kolejny dzień comiesięcznej nowenny za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszam uczniów, wychowawców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły oraz wszystkich czcicieli bł. ks. Jerzego.

6. W przyszłą niedzielę, z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. pobłogosławię kierowców i pojazdy mechaniczne. Będzie też okazja do złożenia ofiary do puszek za szczęśliwie przejechane kilometry. Ofiary zostaną przekazane na zakup środków transportu dla misjonarzy. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

7. Również w przyszłą niedzielę Odpust Szkaplerzny w Zawadzie. Suma o godz. 11:00. Szczegółowy program odpustu na afiszu w gablocie.

8. Przypominam o trwających zapisach na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Na pielgrzymkę można zapisywać się w lipcu w kancelarii parafialnej, a w sierpniu – w Pustkowie-Osiedlu. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce – 100 zł od osoby. Kolejne osoby z domu płacą 70 zł. Dzieci i młodzież – 20 zł.

9. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: czym jest szkaplerz i skąd pochodzi jego niezwykła moc. W tygodniku „Niedziela”: „Moje dziecko nie chce chodzić do kościoła” – Co rodzice powinni zrobić w takiej sytuacji? Dzieciom polecam dwumiesięcznik „Świat Misyjny”.