Ogłoszenia16. NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.07.2019

20 lipca, 2019

1. Przeżywamy 16. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. W przyszłą niedzielę składka pozostaje w parafii.

2. Dzisiaj, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. błogosławię kierowców i pojazdy mechaniczne. Jest również okazja do złożenia ofiary do puszek za szczęśliwie przejechane kilometry. Ofiary zostaną przekazane na zakup środków transportu dla misjonarzy. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

3. Także dzisiaj Odpust Szkaplerzny w Zawadzie. Suma o godz. 11:00.

4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto św. Marii Magdaleny; we wtorek św. Brygidy, patronki Europy; w środę wspomnienie św. Kingi, patronki diecezji; w czwartek święto św. Jakuba, Apostoła; w piątek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

5. W przyszłą niedzielę odpust w parafii Korzeniów z okazji wspomnienia św. Anny. Suma o godz. 11:00.

6. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: Jak walczyć z rozproszeniami podczas modlitwy? W tygodniku „Niedziela”: „Kościół wobec wyzwań: Niebezpieczna propaganda”.

7. Urząd Gminy w Ostrowie informuje o możliwości uzyskania dotacji na usunięcie azbestu. Szczegóły na sołeckich tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej Urzędu.