Ogłoszenia17. NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.07.2019

27 lipca, 2019

1. Przeżywamy 17. niedzielę zwykłą. W naszej diecezji to kolejna niedziela synodalna. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. W następną niedzielę składka na cele diecezjalne.

2. Dzisiaj odpust w parafii Korzeniów z okazji wspomnienia św. Anny. Suma o godz. 11:00.

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Marty; w środę św. Ignacego z Loyoli.

4. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. – w środę i w czwartek od godz. 17:30, w piątek od 17:00. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8:00.

6. W sobotę zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Pierwszych Sobót Miesiąca. O 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu (modlitwa indywidualna w ciszy, okazja do spowiedzi św.), o 17:30 różaniec wynagradzający, o 18:00 Msza św.

7. W przyszłą niedzielę – z racji I niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8:00.

8. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go zyskać tylko jeden raz w roku i ofiarować za siebie albo za zmarłych. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w tym czasie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Do tych dwóch modlitw należy dodać pozostałe warunki, konieczne do zyskania odpustu (stan łaski uświęcającej, Komunia Św., wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca świętego).

9. Nasza parafianka, 12-letnia Patrycja Stręk, jest już po pierwszej, udanej operacji prawego biodra. Druga operacja (lewego biodra) wyznaczona jest na 17 września. Będzie kosztować 210 tys. zł. Rodzice dziecka zwracają się z ponowną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe. Darowizny można wpłacać na konto Fundacja Dzieciom „Zdążyć Z Pomocą” oraz przekazać wolontariuszom ze Szkolnego Koła Caritas, którzy w przyszłą niedzielę będą stać z puszkami przy wyjściu z kościoła. Także w imieniu własnym proszę Was o ofiarność na ten piękny czyn miłosierdzia.

10. Dzisiaj „Gość Niedzielny” wyjaśnia, w jakich okolicznościach nieobecność na niedzielnej Eucharystii może być usprawiedliwiona? Tygodnik „Niedziela” przypomina o zbliżającej się rocznicy Powstania Warszawskiego.