Ogłoszenia18. NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.08.2019

3 sierpnia, 2019

1. Przeżywamy 18. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na rzecz naszej parafianki, 12-letniej Patrycji, którą we wrześniu czeka kosztowna operacja lewego biodra. Zbiórkę przeprowadzają wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas. W imieniu rodziców dziecka i własnym proszę Was o ofiarność na ten piękny czyn miłosierdzia. Gdyby ktoś w dniu dzisiejszym nie mógł złożyć ofiary, a miał taką intencję, to będzie mógł to uczynić do końca sierpnia, składając ofiarę do skarbonki pod figurą św. Antoniego.

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek święto Przemienienia Pańskiego; w czwartek wspomnienie św. Dominika; w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy; w sobotę św. Wawrzyńca.

4. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. Grupa Młodzieżowa z Bobrowej zaprasza młodzież z naszego dekanatu na wakacyjny Piknik Rodzinny, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 sierpnia. Piknik rozpocznie Msza św. o godz. 15:00 w kaplicy w Bobrowej. W programie m.in. spotkanie z misjonarzem, tańce lednickie, gry i zabawy rekreacyjne, degustacja dań regionalnych. Więcej informacji na afiszu w gablocie.

6. Obecnie czekamy na dostawę marmuru z Włoch, którym wyłożymy nastawę ołtarzową, blat pod tabernakulum i blaty w bocznych ołtarzach. Transport nieco się opóźnił, ze względu na kompletowanie innych marmurów i granitów zamówionych do Polski. Po koniec lipca podjęliśmy także prace związane z odświeżeniem i odnowieniem kuchni w dolnej części kościoła, która przez długi czas nie była remontowana.

7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: o „ekonomi nieba”, czyli o tym, że unikanie chciwości to nie postulat rezygnacji z dóbr, lecz wskazanie wyboru dóbr prawdziwych. Tygodnik „Niedziela” zamieszcza artykuły o prześladowaniach chrześcijan w świecie: „Dlaczego nas nienawidzą”.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Ziomek. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.