Ogłoszenia19. NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.08.2019

10 sierpnia, 2019

1. Przeżywamy 19. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W przyszłą niedzielę składka na inwestycje parafialne.

2. W ubiegłą niedzielę wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzili zbiórkę do puszek na operację dla 12-letniej Patrycji. W imieniu własnym i rodziców dziecka serdeczne dziękuję za hojny dar serca. Gdyby ktoś jeszcze chciał dołączyć do ofiarodawców – może to uczynić do końca sierpnia, składając ofiarę do skarbonki pod figurą św. Antoniego.

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego; w sobotę św. Jacka.

4. W czwartek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. o godz. 8:00 i 14:00. Błogosławieństwo ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św., natomiast wieńców żniwnych – z racji dożynek wiejskich – na Mszy o godz. 14:00.

5. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. W sobotę rozpocznie się XXXVII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa”. Modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy wyruszą na pielgrzymkowy szlak.

7. W dniu zakończenia PPT (25 sierpnia) organizowany jest wyjazd do Częstochowy. Ponieważ w tym roku zakończenie pielgrzymki przypada w niedzielę, dlatego – z przyczyn organizacyjnych – nie będzie możliwości wyjazdu z naszej parafii. Chętni ze Skrzyszowa zostaną włączeni do pielgrzymów z Pustkowa-Osiedla. Zapisy na wyjazd dziś po Mszach św. w kancelarii parafialnej, od poniedziałku – w Pustkowie-Osiedlu.

8. Msza św. w intencji uczestników wczorajszej wycieczki do Pienin zostanie odprawiona w sobotę, 21 września, o godz. 7:00.

9. Nasz rodak, kleryk Tomasz, ukończył czwarty rok studiów w seminarium w Sandomierzu. Oprócz czynności, które spełniał dotychczas przy ołtarzu, może także dokonywać m.in. puryfikacji, czyli obmycia kielicha, pateny i puszki eucharystycznej po Komunii Świętej. Cieszymy się obecnością kleryka Tomka i życzymy mu zasłużonego wypoczynku po kolejnym roku studiów.

10. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” płyta „Boże, coś Polskę” z najpiękniejszymi pieśniami patriotycznymi i religijnymi w wykonaniu Wojska Polskiego. W tygodniku „Niedziela” artykuł o pielgrzymowaniu na Jasną Górę, o Matce Bożej Wniebowziętej oraz wyjaśnienie: „Czy należy się bać wątpliwości w wierze?”