Ogłoszenia20. NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.08.2019

17 sierpnia, 2019

1. Przeżywamy 20. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na inwestycje parafialne. W przyszłą niedzielę składka również pozostaje w parafii.

2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Bernarda; w środę św. Piusa X, papieża; w czwartek Najświętszej Maryi Panny, Królowej; w sobotę święto św. Bartłomieja, Apostoła.

3. W poniedziałek, 19 sierpnia, kolejny dzień comiesięcznej nowenny za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszam uczniów, wychowawców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły oraz wszystkich czcicieli bł. ks. Jerzego.

4. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. Wójt Gminy Ostrów i Przewodniczący Rady Gminy w Ostrowie zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się w przyszłą niedzielę, 25 sierpnia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 13:30 w kościele parafialnym w Ostrowie.

6. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” bezpłatny dodatek historyczny poświęcony pierwszemu powstaniu śląskiemu w związku z setną rocznicą wybuchu. W tygodniku „Niedziela”: „Polska pod Krzyżem. Zostaw wszystko i dołącz do wielkiej modlitwy”.