Ogłoszenia21. NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.08.2019

24 sierpnia, 2019

1. Przeżywamy 21. niedzielę zwykłą. W naszej diecezji to kolejna niedziela synodalna. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne.

2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek uroczystość NMP Częstochowskiej; we wtorek wspomnienie św. Moniki; w środę św. Augustyna; w czwartek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3. W poniedziałek, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszam wszystkich parafian i czcicieli Matki Bożej. Po Mszy św. odmówimy Akt zawierzenia parafii Matce Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski, z okazji 35-lecia powstania parafii i 10. rocznicy konsekracji kościoła.

4. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. W przyszłą niedzielę – z racji I niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 8:00.

6. W poniedziałek, 2 września, rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku będzie w piątek od godz. 17:00 i w niedzielę przed każdą Mszą św. Zachęcam uczniów, aby skorzystali z sakramentu pokuty i razem z Panem Bogiem rozpoczęli kolejny rok nauki.

7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o naciskach prawodawców na sumienia kapłanów i uderzeniu w istotę sakramentu spowiedzi. „Raczej pójdę do więzienia, niż złamię tajemnicę spowiedzi” – deklaruje jeden z australijskich arcybiskupów. W tygodniku „Niedziela”: „Szkoła czeka: obawy i nadzieje”, czyli o manipulacji przeciwników reformy edukacji i rodzicielskiej kontroli nad zajęciami dodatkowymi w szkołach.

8. Wójt Gminy Ostrów i Przewodniczący Rady Gminy w Ostrowie zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się w dzisiejszą niedzielę. Dożynki rozpocznie Msza św. o godz. 13:30 w kościele parafialnym w Ostrowie.