Ogłoszenia22. NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.09.2019

31 sierpnia, 2019

1. Przeżywamy 22. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę składka pozostaje w parafii.

2. Dzisiaj, w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, o godz. 14:00 w całej diecezji odezwą się dzwony kościelne. Głos dzwonów ma nam przypomnieć o ofiarach najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości i oddaniu hołdu polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny.

3. W poniedziałek, 2 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku – w szkole o godz. 8:00.

4. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę, czwartek i piątek – pół godziny przed Mszą św. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8:00.

6. W najbliższy piątek udamy się w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie z okazji trwającego Wielkiego Odpustu Maryjnego. Wyjście o godz. 15:00. Zachęcam do pielgrzymowania – w miarę możliwości – wszystkich parafian. W pielgrzymce biorą udział kandydaci do sakramentu bierzmowania (kl. VII i VIII) w ramach pierwszego z comiesięcznych spotkań formacyjnych. Osoby starsze, niemogące iść pieszo, będą mogły dojechać autokarem. Odjazd spod kościoła o godz. 17:00. Powrót z Zawady bezpośrednio po Mszy św.

7. W sobotę zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Pierwszych Sobót Miesiąca. O 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu (modlitwa indywidualna w ciszy, okazja do spowiedzi św.), o 17:30 różaniec wynagradzający, o 18:00 Msza św.

8. W niedzielę, 8 września, obchodzimy uroczystość Narodzenia NMP, głównej Patronki diecezji. Uroczystość Narodzenia zwana jest także świętem Matki Bożej Siewnej. Z tej racji po każdej Mszy św. dokonam poświęcenia ziarna siewnego.

9. W 2013 r., z inicjatywy księży michalitów, rozpoczęła się w Polsce peregrynacja figury św. Michała Archanioła z włoskiego Sanktuarium na Górze Gargano. W Roku Jubileuszowym, zaprosiłem św. Michała do naszej parafii. Już dziś z radością Wam zapowiadam, że uroczystość Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień w Gargano będziemy przeżywać w dniach 7 i 8 października.

10. W imieniu własnym i rodziców 12-letniej Patrycji serdeczne dziękuję za wszystkie ofiary przekazane wolontariuszom ze Szkolnego Koła Caritas podczas lipcowej zbiórki do puszek i za ofiary złożone w skarbonce pod figurą św. Antoniego. Dzięki Waszej ofiarności i wszystkim ludziom dobrej woli kwota potrzebna na drugą operację dziecka została zebrana.

11. Zakończyliśmy prace związane z odświeżeniem i odnowieniem kuchni w dolnej części kościoła, która przez długi czas nie była remontowana. Całkowity koszt remontu (materiały remontowe, kuchnia gazowo-elektryczna) – 1 642 zł. Za nieodpłatne wykonanie pracy dziękuję naszemu parafianinowi. Dziękuję także moim uczennicom za odświeżenie naczyń i prace porządkowe po remoncie w kuchni.

12. Nadal czekamy na dostawę zamówionego marmuru, chcemy również odświeżyć i przygotować prezbiterium na przyjęcie figury św. Michała Archanioła. O szczegółach prac będę Was informował na bieżąco.

13. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” wszystko o egzorcyzmach: co to jest egzorcyzm i kiedy przynosi duchową pomoc. Wydanie specjalne tygodnika „Niedziela” poświęcone jest 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.