OgłoszeniaUROCZYSTOŚĆ NARODZENIA NMP – 8.09.2019

7 września, 2019

1. Przeżywamy uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej Patronki diecezji. Uroczystość Narodzenia zwana jest także świętem Matki Bożej Siewnej. Z tej racji po każdej Mszy św. dokonam poświęcenia ziarna siewnego. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę składka również pozostaje w parafii.

2. Dzisiaj główna uroczystość odpustowa w Sanktuarium Maryjnym w Zawadzie. Suma z poświęceniem wieńców żniwnych o godz. 11:00.

3. W piątek udaliśmy się w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Zawadzie. Dziękuję wszystkim pielgrzymom za obecność, za prowadzone modlitwy i śpiew, porządkowym za czuwanie nad bezpieczeństwem. Bóg zapłać!

4. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które odprawimy o godz. 15:00. Po Drodze Krzyżowej – Msza św.

6. Za tydzień Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

7. W przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 10:00 zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. VII oraz ich rodziców. Podczas Mszy św. uczniowie otrzymają „Dzienniczek kandydata do bierzmowania”.

8. Także w przyszłą niedzielę odpust w parafii Pustków z okazji wspomnienia Matki Bożej Saletyńskiej. Suma odpustowa o godz. 11:00.

9. Sołtys wsi Skrzyszów informuje o upływającym terminie wpłaty trzeciej raty podatku rolnego i od nieruchomości dnia 15 września. Podatek będzie odbierany w GCI w dniach: 13 września (piątek) w godz. 10:00 – 14:00 oraz 14 września (sobota) w godz. 9:00 – 12:00. W innym terminie wpłatę można dokonać u sołtysa. Sołtys prosi również o zgłaszanie propozycji kursów autobusów do sąsiednich miast.

10. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: Jak niszczono polską kolej i jakie są szanse na jej modernizację. W tygodniku „Niedziela” o nowych wyzwaniach katechezy oraz refleksja przed świętem Podwyższenia Krzyża Świętego. Dzieciom polecam „Małego Gościa” na rozpoczęty rok szkolny, a także nowy numer „Promyczka Dobra” z Notesem na Niechcieja i „Mały Promyczek” z książeczką „Skarbiec Mszy świętej”.