Ogłoszenia24. NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09.2019

14 września, 2019

1. Przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę składka na nasze inwestycje.

2. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana; w środę święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski; w piątek wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w sobotę święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

4. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. W środę o godz. 16:00 pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie dla dzieci należących do scholki parafialnej. Obecność dzieci obowiązkowa!

6. W czwartek, 19 września, przypada ostatni dzień comiesięcznej nowenny za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Na Mszę o godz. 7:00 zapraszam wszystkich czcicieli bł. ks. Jerzego.

7. W przyszłą niedzielę odpust w parafii Pustków z okazji wspomnienia Matki Bożej Saletyńskiej. Suma odpustowa o godz. 11:00.

8. Także w przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 10:00, zapraszam na spotkanie Zespół Synodalny. Temat spotkania: „Parafialna katecheza dorosłych”. Na spotkanie zapraszam również Radę Parafialną w celu omówienia szczegółów zbliżającego się Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła.

9. Rozpoczęliśmy przygotowania do uroczystości Nawiedzenia. Najważniejsze jest oczywiście przygotowanie duchowe, bo od niego zależą owoce Nawiedzenia. Ale chcemy również godnie przyjąć św. Michała w naszej świątyni. W tym tygodniu zostanie odnowiona najważniejsza część kościoła – prezbiterium. Ustawimy rusztowanie i malarze odświeżą ściany prezbiterium. Stopniowo także wymieniamy stare rama w tryptykach bocznych na nowe pozłacane. O dalszych przygotowaniach będę Was informował w kolejnych ogłoszeniach.

10. Starosta Ropczycko-Sędziszowski informuje, że Powiatowa Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego dysponuje nowym asortymentem. Mieszkańcy Powiatu, którzy wymagają wsparcia specjalistycznym sprzętem, mogą bezpłatnie wypożyczyć oferowany sprzęt. Więcej informacji w siedzibie Wypożyczalni.

11. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: Dlaczego krzyż, znak męki Chrystusa, jest tak bardzo atakowany; oraz: jak doszło do odnalezienia relikwii Krzyża Świętego. W tygodniku „Niedziela” znani dziennikarze opowiadają o swojej pracy w środkach społecznego przekazu. Dzieciom polecam „Małego Gościa”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”.

12. W zakrystii jest do nabycia Kalendarz Rolników na 2020 r.