Ogłoszenia25. NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.09.2019

21 września, 2019

1. Przeżywamy 25. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na inwestycje w parafii. W przyszłą niedzielę składka również pozostaje w parafii.

2. Dzisiaj odpust w Pustkowie z okazji wspomnienia Matki Bożej Saletyńskiej. Suma odpustowa o godz. 11:00.

3. Także dzisiaj, po Mszy o godz. 10:00, zapraszam na spotkanie Zespół Synodalny. Temat spotkania: „Parafialna katecheza dorosłych”. Na spotkanie zapraszam jednocześnie Radę Parafialną w celu omówienia szczegółów zbliżającego się Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła.

4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny; w piątek św. Wincentego à Paulo; w sobotę św. Wacława.

5. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. W sobotę, 28 września, rozpoczniemy nowennę do św. Michała Archanioła. Nowenna jest duchowym przygotowaniem przed Nawiedzeniem Figury św. Michała. Serdecznie zapraszam i zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w modlitwie nowennowej.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 10:00 pierwsza po wakacyjnej przerwie Msza św. szkolna ze specjalnym kazaniem dla dzieci i młodzieży.

8. Już po raz dwunasty, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny, przeprowadzana jest akcja modlitewna pn. „Koronka na ulicach miast”. Zapraszam wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia w niedzielę, 29 września, na godz. 15:00. Koronkę rozpoczniemy w kościele, potem wyjdziemy na zewnątrz. W tym roku będziemy modlić się o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata, szczególnie za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie. Po koronce – Msza św.

9. W tym tygodniu odświeżyliśmy najważniejszą część kościoła – prezbiterium. Pracę wykonali malarze z Brzeźnicy i Pustkowa. Dziękuję p. Damianowi Początek z Ostrowa za wypożyczenie rusztowania. Po podsumowaniu wydatków oraz wyrównaniu się z malarzami podam całkowity koszt wykonanej pracy. Jak zauważyliśmy, nad obrazem Świętej Rodziny pojawił się nowy element. Jest to ozdobny postument, na którym po uroczystości Nawiedzenia zostanie umieszczona figura św. Michała Archanioła. Za montaż postumentu dziękuję panom: Robertowi Pociaskowi i Jackowi Klukowi. W następną niedzielę przedstawię szczegółowy program Nawiedzenia.

10. Spotkanie dla scholki parafialnej we wtorek o godz. 16:00. Obecność dzieci obowiązkowa!

11. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: o agresji Związku Sowieckiego na Polskę, o zbrodni katyńskiej oraz ranking wartościowych bajek dla najmłodszych dzieci. W tygodniku „Niedziela” o sile sakramentu małżeństwa. Dzieciom nadal polecam „Małego Gościa”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”.

12. W zakrystii Kalendarz Rolników na 2020 r.