Ogłoszenia26. NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.09.2019

28 września, 2019

1. Przeżywamy 26. niedzielę zwykłą. W naszej diecezji to kolejna niedziela synodalna. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę składka cele diecezjalne.

2. W rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny, przeprowadzana jest akcja modlitewna pn. „Koronka na ulicach miast”. Zapraszam wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia w dzisiejszą niedzielę na godz. 15:00. Koronkę rozpoczniemy w kościele, potem wyjdziemy na zewnątrz. Po koronce – Msza św.

3. Wczoraj rozpoczęliśmy nowennę do św. Michała Archanioła. Nowenna jest duchowym przygotowaniem przed Nawiedzeniem Figury św. Michała. Serdecznie zapraszam i zachęcam wszystkich parafian do udziału w modlitwie nowennowej.

4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Hieronima; we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w środę św. Aniołów Stróżów; w piątek św. Franciszka z Asyżu; w sobotę św. Faustyny Kowalskiej.

5. We wtorek, 1 października, rozpoczyna się miesiąc Różańca świętego. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele będzie w dni powszednie o godz. 17:00, w niedzielę o godz. 15:00. Po nabożeństwie Msza św. Przeżywając Rok Jubileuszowy zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w tym pięknym maryjnym nabożeństwie, także do odmawiania różańca w rodzinnym gronie.

6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Różańcem, w piątek – od godz. 16:00. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8:00.

7. W środę na Różaniec i Mszę św. zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. VIII oraz ich rodziców. Przed nabożeństwem kandydatom zostanie poświęcony i wręczony różaniec bierzmowanych.

8. W piątek na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. zapraszam uczniów z kl. VII, którzy również przygotowują się do bierzmowania i proszę, aby w tym dniu poprowadzili różaniec.

9. Sobota, 5 października, to szczególny dzień dla całej naszej wspólnoty – pierwsza rocznica przybycia do świątyni Apostołki Bożego Miłosierdzia, św. Faustyny. O godz. 7:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu (modlitwa indywidualna w ciszy i okazja do spowiedzi św.), o 7:30 Różaniec ze św. Faustyną, po Różańcu Msza o Bożym Miłosierdziu. Na sobotnią liturgię zapraszam w miarę możliwości wszystkich parafian.

10. Z okazji rocznicy wprowadzenia figury św. Faustyny został zamówiony piękny haftowany ornat z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego. W każdy piątek, jeśli w liturgii nie ma obowiązkowego wspomnienia świętych, sprawowana jest w naszym kościele Msza o Bożym Miłosierdziu. Jeśli wspólnota, rodzina bądź pojedyncza osoba z parafii miałyby intencję ufundowania pamiątkowego ornatu, to proszę o skontaktowanie się ze mną.

11. W przyszłą – I niedzielę miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 8:00.

12. Również w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10:00 zapraszam dzieci z klasy III, przygotowujące się do I Komunii Św., oraz ich rodziców na comiesięczne spotkanie formacyjne. Dzieciom zostanie poświęcony i wręczony różaniec komunijny.

13. Także w przyszłą niedzielę, z racji wspomnienia MB Różańcowej, odpust w Paszczynie. Suma o godz. 11:00.

14. Spotkanie dla scholki parafialnej w poniedziałek o godz. 16:30.

15. Parafia w Pustkowie-Osiedlu zaprasza na Weekend dla Narzeczonych, czyli Kurs Przedmałżeński, który rozpocznie się w piątek, 25 października, a zakończy w niedzielę, 27 października. Więcej informacji na afiszu w gablocie.

16. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” margaretka z modlitwą za kapłanów. W tygodniku „Niedziela” m.in. Pytania o Anioła Stróża. Dzieciom polecam październikowy numer „Małego Gościa”, a w nim wszystko o Matce Bożej Pompejańskiej.