Ogłoszenia27. NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.10.2019

5 października, 2019

1. Przeżywamy 27. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę składka pozostaje w parafii.

2. Dzisiaj, z racji wspomnienia MB Różańcowej, odpust w Paszczynie. Suma o godz. 11:00.

3. W sobotę, 5 października, obchodziliśmy pierwszą rocznicę przybycia do świątyni Apostołki Bożego Miłosierdzia, św. Faustyny. Z tej okazji zakupiliśmy piękny ornat z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, który ufundowała rodzina z parafii. W każdy piątek, jeśli liturgia nie przewiduje obowiązkowego wspomnienia świętych, w tym ornacie będę sprawował Mszę o Bożym Miłosierdziu. Za ufundowanie ornatu składam serdeczne „Bóg zapłać!”.

4. Przypominam, że nabożeństwo różańcowe w dni powszednie odprawiane jest o godz. 17:00, w niedzielę o godz. 15:00. Po nabożeństwie Msza św. Zachęcam wszystkich parafian do udziału w tym pięknym nabożeństwie maryjnym.

5. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

6. Przed nami wielka uroczystość – Nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła. Poniedziałek i wtorek, 7 i 8 października, to dla nas wszystkich „czas mocy i łaski”. Program Nawiedzenia jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, wydrukowany w formie folderów i zamieszczony na stronie internetowej. Św. Michał przybywa do wszystkich i do każdego z osobna. Niech w tych dniach nikogo z nas nie zabraknie w kościele.

7. We wtorek, o godz. 8:00, spotkanie ze św. Michałem będą miały dzieci szkolne. Uczniowie przychodzą na godz. 8:00 prosto do kościoła. Po zakończonym nabożeństwie udadzą się do szkoły pod opieką wychowawców.

8. Z okazji Nawiedzenia – Rada Parafialna ufundowała haftowany ornat z wizerunkiem św. Michała Archanioła z Gargano. Swojego fundatora ma także wierna kopia figury św. Michała, która zostanie umieszczona nad obrazem Świętej Rodziny oraz mniejsza figura, która będzie nawiedzać rodziny naszej parafii w ramach peregrynacji. Obie figury zostały zamówione, wykonane i przywiezione z Gargano. W imieniu parafii dziękuję za te piękne dary, które będą nam przypominać o wydarzeniach przeżywanych w Roku Jubileuszowym.

9. Podsumowaniem Nawiedzenia będzie piękny anielski koncert, który przygotowała Dziecięca Schola „Iskierki” z naszej parafii. Koncert „Będę z aniołami śpiewał i tańczył wraz z nimi” wysłuchamy i obejrzymy w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10:00. W imieniu dzieci zapraszam parafian na to piękne kulturalne wydarzenie. Próba generalna dla scholi przed koncertem będzie w sobotę o godz. 14:00.

10. Dziękuję paniom z Podlesia Ostrowskiego oraz członkom OSP za uprzątnięcie, wyplantowanie i podstrzyżenie zieleni wokół kościoła.

11. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: jak św. siostrę Faustynę widział jej kierownik duchowy ks. Michał Sopoćko. „Jedno «Zdrowaś Maryjo» dobrze powiedziane wstrząsa całym piekłem” – mówił św. Jan Maria Vianney. W tygodniku „Niedziela” wszystko o modlitwie różańcowej. Dla dzieci „Mały Gość” o Matce Bożej Pompejańskiej oraz nowy numer „Promyczka Dobra” z grą edukacyjną i „Mały Promyczek” z różańcem z naklejkami.

PROGRAM NAWIEDZENIA FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA Z GROTY OBJAWIEŃ NA GARGANO

Poniedziałek, 7 października 2019

17:00 – Przyjęcie Figury św. Michała Archanioła na granicy parafii z Paszczyną; procesja do świątyni.

17:30 – Nabożeństwo oczekiwania w kościele (dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w procesji).

18:00 – Powitanie Figury i Msza święta na rozpoczęcie Nawiedzenia. Po Mszy – modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.

21:00 – Apel Jasnogórski i Nabożeństwo Różańcowe.

22:00 – 24:00 – Czuwanie ze św. Michałem Archaniołem:

22:00 – Podlesie Ostrowskie, 22:30 – Czekaj i Budzyń, 23:00 – Podlesie Paszczyńskie, 23:30 – Centrum Wsi.

Wtorek, 8 października 2019

8:00 – Spotkanie w kościele dla dzieci szkolnych.

10:00 – Msza święta dla chorych i starszych z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz błogosławieństwem indywidualnym z nałożeniem rąk.

15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła.

17:30 – Nabożeństwo Różańcowe.

18:00 – Msza święta na zakończenie Nawiedzenia z Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi.