Ogłoszenia28. NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.10.2019

12 października, 2019

1. Przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, z której przyznawane są stypendia dla uczącej się i studiującej młodzieży. O zebranie ofiar proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

2. Składka niedzielna przeznaczona na potrzeby parafii.

3. Z okazji Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła Dziecięca Schola „Iskierki” z naszej parafii przygotowała piękny anielski koncert: „Będę z aniołami śpiewał i tańczył wraz z nimi”. Koncert będzie można wysłuchać i obejrzeć dzisiaj po Mszy o godz. 10:00. W imieniu dzieci zapraszam na to kulturalne wydarzenie, które podsumuje uroczystość Nawiedzenia.

4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa; w środę św. Jadwigi Śląskiej; w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego; w piątek święto św. Łukasza, Ewangelisty (patronalne święto Służby Zdrowia); w sobotę wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

5. W piątek, o godz. 9:00, w szkole podstawowej będzie odprawiona Msza św. ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, na którą zapraszam w imieniu własnym i społeczności szkolnej.

6. Również w piątek po wieczornej Mszy św. comiesięczna katecheza biblijna. W ramach katechezy obejrzymy film o Gargano i kulcie św. Michała Archanioła.

7. Za tydzień Światowy Dzień Misyjny. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.

8. W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 10:00, zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny. Temat spotkania: „Współpraca grup młodzieżowych i wspólnoty parafialnej”.

9. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych. Dzięki nim wiadomo, ile osób uczestniczy we Mszach św. oraz przystępuje do Komunii Św. Takie badania, zwane liczeniem wiernych, zostaną przeprowadzone w przyszłą niedzielę.

10. Powoli zbliża się listopad – miesiąc pamięci i modlitwy za zmarłych. Na stoliku pod chórem przygotowane są kartki wypominkowe.

11. U 6-letniej Zuzi Walz z Ropczyc został zdiagnozowany nieoperacyjny guz pnia mózgu IV stopnia. Lekarze w Polsce nie dają jej szans na przeżycie więcej niż 10 miesięcy. Pojawiła się możliwość leczenia trudno dostępną terapią poza granicami kraju, jednak środki finansowe potrzebne do leczenia i rehabilitację (800 tys.) przewyższają możliwości rodziców. Rodzice dziecka zwracają się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc finansową. Darowizny można przekazać wolontariuszom ze Szkolnego Koła Caritas, którzy w przyszłą niedzielę będą stać przy wyjściu z kościoła. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

12. We wrześniu odświeżyliśmy prezbiterium kościoła. Całkowity koszt wykonanej pracy (zakup potrzebnych materiałów, w tym 30 l gruntu i tyleż samo wysokiej jakości farby „Magnat”, wypłacenie malarzy) wyniósł razem 4 550 zł. Zakończyliśmy także wymianę ram w tryptykach przy ołtarzach bocznych. Nowe pozłacane ramy ubogaciły i rozjaśniły wnętrze kościoła. Fundatorom ram oraz ich wykonawcom: Robertowi Pociaskowi i Jackowi Klukowi, którzy zamontowali także postument pod figurę św. Michała i umieścili samą figurę jeszcze raz składam serdeczne „Bóg zapłać!”.

13. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o pięknych mozaikach, które zdobią bazylikę św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach. W tygodniku „Niedziela”: o św. Janie Pawle II, kardynale Stefanie Wyszyńskim i bł. ks. Jerzym Popiełuszce. Dzieciom nadal polecam „Małego Gościa”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”.