Ogłoszenia29. NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.10.2019

19 października, 2019

1. Przeżywamy Światowy Dzień Misyjny. Ofiary na tacę przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne. Za tydzień składka pozostaje w parafii.

2. Dzisiaj, po Mszach św., wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzają zbiórkę do puszek na leczenie 6-letniej Zuzi z Ropczyc, u której zdiagnozowano guz pnia mózgu IV stopnia. W imieniu rodziców dziecka zwracam się z gorącą prośbą o pomoc finansową.

3. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych. Dzięki nim wiadomo, ile osób uczestniczy we Mszach św. oraz przystępuje do Komunii Św. Takie badania, zwane liczeniem wiernych, przeprowadzane są w dzisiejszą niedzielę.

4. Również dzisiaj, po Mszy o godz. 10:00, zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny. Temat spotkania: „Współpraca grup młodzieżowych i wspólnoty parafialnej”.

5. W piątek, po wieczornej Mszy św. (ok. 18:30), zapraszam wszystkich, którzy pragną pogłębić swoje życie duchowe, na dodatkową, szczególną modlitwę różańcową. Odmawiając tajemnice bolesne przed Panem Jezusem wystawionym w monstrancji, wsłuchując się w refleksyjną muzykę, rozważania i śpiew, będziemy mieli okazję skorygować swoje życie osobiste pod kątem darów Ducha Świętego. Nabożeństwo, które przygotowuje młodzież z naszej parafii, zakończy błogosławieństwo lurdzkie. Serdecznie Was zapraszam.

6. Spotkanie Scholi Parafialnej „Iskierki” w sobotę o godz. 14:00.

7. Na stoliku pod chórem przygotowane są kartki wypominkowe.

8. Synodalna Komisja ds. Mediów zorganizowała konkurs na najlepszą stronę internetową parafii. W konkursie wzięło udział kilkadziesiąt parafii Diecezji Tarnowskiej. Nasza strona internetowa, której autorem jest Jakub Bachórz – jako jedyna – otrzymała wyróżnienie. Autorowi strony gratuluję i dziękuję za dotychczasową współpracę.

9. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: jak ks. Jerzy Popiełuszko przeszkadzał złu za życia i jak jeszcze bardziej przeszkadza po śmierci oraz: o świętych rodzicach Jana Pawła II. W tygodniku „Niedziela”: rocznica inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II: „Jak prymas Wyszyński papieża wybierał”. Jest również do nabycia reklamowy numer nowego w naszej parafii tygodnika „Idziemy”.

10. W zakrystii ostatnie egzemplarze Kalendarza Rolników na 2020 r.