Ogłoszenia30. NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.10.2019

26 października, 2019

1. Przeżywamy 30. niedzielę zwykłą. W naszej diecezji to kolejna niedziela synodalna. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne.

2. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzili zbiórkę do puszek na leczenie 6-letniej Zuzi z Ropczyc. Zebrano 2 850 zł. W imieniu własnym i rodziców dziecka składam serdeczne podziękowanie za hojny dar serca.

3. We wtorek na różaniec, Mszę św. i spotkanie organizacyjne zapraszam członków Akcji Katolickiej.

4. W czwartek ostatnie nabożeństwo różańcowe.

5. W piątek, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu będą o godz. 8:00 i 10:00. Składka na cele parafialne. Procesja na cmentarzu, połączona z różańcem za zmarłych i błogosławieństwem grobów – o godz. 14:00. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych uporządkujmy groby naszych bliskich. Wszelkie śmieci wyrzucajmy do kontenera, lub – w razie jego zapełnienia – zabierzmy opakowania ze sobą. W tym dniu – z racji uroczystości – nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

6. Podobnie jak w latach ubiegłych przy bramie cmentarnej będzie organizowana kwesta na rzecz Wyższego Seminarium Duchowne w Tarnowie. Zbiórkę przeprowadzą kandydaci do sakramentu bierzmowania z kl. VII i VIII. Lista z godzinami kwesty jest przygotowana w zakrystii.

7. Okazja do spowiedzi św. – codziennie pół godziny przed Różańcem.

8. W sobotę, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). W tym dniu kapłan może celebrować trzy Msze św.: jedną w zamówionej intencji, drugą za wszystkich wiernych zmarłych, trzecią w intencjach Ojca świętego. W naszym kościele Msze św. – o godz. 8:00, 10:00, o 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z wypominkami, po koronce trzecia Msza św.

9. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Ze względu na uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny nie będzie Mszy św. wotywnych. Do chorych udam się w czwartek rano od godz. 8:00.

10. W przyszłą niedzielę – z racji I niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 8:00.

11. Także w przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 10:00 zapraszam dzieci z klasy III, przygotowujące się do I Komunii Św., oraz ich rodziców na comiesięczne spotkanie formacyjne.

12. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” płyta DVD z filmem „Bernadetta”. Poruszająca opowieść o cudownych objawieniach Matki Bożej w Lourdes. Od dzisiejszego numeru cena „Gościa” wynosi 6 zł. Tygodnik „Niedziela” zamieszcza artykuły o świętych, duszach czyśćcowych i przemijaniu. Dzieciom polecam nowy numer „Małego Gościa”, a w nim m.in. niesamowite historie dzieci, których modlitwy zostały wysłuchane. Dodatkiem do gazety jest magnes na lodówkę.