Ogłoszenia31. NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.11.2019

2 listopada, 2019

1. Przeżywamy 31. niedzielę zwykłą. Ofiary na tacę przeznaczone na cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę składka pozostaje w parafii.

2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Karola Boromeusza; w sobotę święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

3. Różaniec za zmarłych z wypominkami w dni powszednie o godz. 16:30. W piątek – w miejsce różańca – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. We wtorek, o godz. 10:15, uczniowie wraz z nauczycielami zgromadzą się na cmentarzu, aby pomodlić się za naszych zmarłych. Do modlitwy zachęcam wszystkich, którzy dysponują w tym dniu wolnym czasem.

5. W czwartek, o godz. 15:00, spotkanie scholi parafialnej „Iskierki”.

6. Także w czwartek, o godz. 16:30, na Różaniec z wypominkami i Mszę św. zapraszam młodzież z kl. VIII, w piątek z kl. VII. Proszę kandydatów do sakramentu bierzmowania, aby wypisali na kartkach imiona i nazwiska swoich zmarłych, które odczytają podczas różańca.

7. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca.

8. W sobotę, 9 listopada, o godz. 14:00, zapraszam Parafian na wspólną modlitwę za zmarłych podczas epidemii cholery. Modlitwa odbędzie się na „cmentarzu cholerycznym” na Podlesiu Ostrowskim. W listopadzie chcemy objąć modlitwą również i tych, którzy odeszli podczas szerzącej się epidemii oraz oddali życie w obronie polskiej niepodległości.

9. Przyszła niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na „Kościół w potrzebie”. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

10. Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet zaprasza wszystkich seniorów na spotkanie andrzejkowe. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 23 listopada, w Domu Strażaka. W celach organizacyjnych, seniorzy proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie swojej obecności u p. prezes Stowarzyszenia – Urszuli Niedzielskiej.

11. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone z okazji zamówionych wypominek listopadowych i rocznych. Wszystkie ofiary przekazuję na potrzeby parafii, szczególnie na inwestycje i opłaty, które w okresie zimowym są znacznie wyższe.

12. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o świętych – nie tylko tych, którzy są już w niebie. W tygodniku „Niedziela”: Czy chrześcijanin może być smutny? Dzieciom polecam „Małego Gościa” oraz nowy numer „Promyczka Dobra” z papieską zakładką do książki i „Mały Promyczek z kartami „Polscy święci”.

13. Na Wielkanoc 2003 r. ukazał się ostatni numer parafialnego biuletynu „Przystań”. W Roku Jubileuszowym wznawiamy nasze pismo. Od uroczystości Wszystkich Świętych można nabyć pierwszy po 16. latach numer. Jest to wydanie specjalne, poświęcone Nawiedzeniu św. Michała Archanioła. Oprócz Nawiedzenia znajdziemy w nim artykuły z naszego parafialnego „podwórka” oraz katechezy związane z miesiącem modlitwy za zmarłych. Biuletyn obejmuje 28 stron, został wydany na pięknym błyszczącym papierze i zawiera bogatą dokumentację fotograficzną. Koszt druku – 10 zł. Niech w Waszych domach zagości nasze pismo. Przekażcie je również swoim bliskim i znajomym.