Ogłoszenia32. NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.11.2019

9 listopada, 2019

1. Przeżywamy 32. niedzielę zwykłą. Ofiary na tacę przeznaczone na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę składka na inwestycje parafialne.

2. Dzisiejsza niedziela to także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na fundację „Kościół w potrzebie”. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

3. W poniedziałek przypada Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 9:30 różaniec za zmarłych z wypominkami, o 10:00 Msza św.

4. Z okazji kolejnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości dziecięca schola „Iskierki” przygotowała koncert pieśni i piosenek patriotycznych. Koncert będzie można obejrzeć i wysłuchać jutro po Mszy o godz. 10:00. Koncert zakończy wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu”. Zapraszam na to patriotyczne i kulturalne wydarzenie w naszej parafii.

5. We wtorek na Mszę św. zapraszam wszystkich czcicieli św. Michała Archanioła. Msza św., sprawowana w drugi wtorek miesiąca, jest upamiętnieniem Nawiedzenia figury św. Michała w naszej parafii. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Michała. Jeśli są chętni, którzy chcieliby przyjąć szkaplerz św. Michała, to po nabożeństwie będzie obrzęd przyjęcia do szkaplerza. Szkaplerze są do nabycia w kancelarii.

6. W piątek na różaniec z wypominkami, Mszę św. i spotkanie formacyjne zapraszam członków Akcji Katolickiej. Temat spotkania: „Akcja Katolicka szkołą wiary”.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 10:00 zapraszam na Mszę św. szkolną ze specjalnym kazaniem dla dzieci i młodzieży. Podczas Mszy św. nowi wolontariusze zostaną uroczyście przyjęci do Szkolnego Koła Caritas.

8. Także w przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 10:00, zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny. Temat spotkania: „Parafialne dziedzictwo przeszłości”.

9. W poniedziałek, 18 listopada, we wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, w Lubzinie odbędzie się Dekanalne Spotkanie Młodych z udziałem braci ze wspólnoty Taize. Spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 17:00, w programie jest również koncert uwielbienia. Spotkanie zakończy Apel Jasnogórski ok. 21:00. Zachęcam młodzież, szczególnie przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, aby wzięła udział w tym wartościowym spotkaniu. Jest zamówiony dekanalny autokar. Zapisać można się w zakrystii.

10. Parafia w Kamionce, Samorząd Gminy Ostrów oraz dyrekcja szkoły podstawowej w Kamionce, zapraszają w dniu 11 listopada na godz. 11:00 do Kamionki, gdzie odbędą się gminne obchody 101. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

11. Sołtys wsi Skrzyszów informuje o upływającym terminie wpłaty czwartej raty podatku rolnego i od nieruchomości dnia 15 listopada. Podatek będzie odbierany w świetlicy GCI w dniu 15 listopada (piątek) w godz. od 10:00 do 15:00. W innym terminie wpłatę można dokonać u sołtysa.

12. Placówka Terenowa KRUS w Ropczycach zaprasza na szkolenie z zakresu BHP, ubezpieczeń i świadczeń dla rolników. Szkolenie odbędzie się 19 listopada (wtorek), o godz. 14:00 w świetlicy GCI.

13. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” i w tygodniku „Niedziela” o ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość. Dzieciom polecam „Małego Gościa” oraz „Promyczek Dobra” z papieską zakładką do książki. Są również do nabycia ostatnie egzemplarze naszego biuletynu „Przystań”.