Ogłoszenia33. NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.11.2019

16 listopada, 2019

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Dzień Ubogich. Ofiary na tacę przeznaczone na inwestycje parafialne. W przyszłą niedzielę składka również pozostaje w parafii.

2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny; w środę św. Rafała Kalinowskiego; w czwartek Ofiarowanie NMP (Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego); w piątek św. Cecylii.

3. W poniedziałek, 18 listopada, w Lubzinie odbędzie się Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 17:00. Miał być zamówiony dekanalny autokar, ale ze względu na dużą liczbę chętnych, parafie we własnym zakresie organizują przejazd. Od nas zgłosiło się 11 osób (z kl. VII i VIII). Zwracam się z prośbą do rodziców, aby pomogli młodzieży dotrzeć na jutrzejsze spotkanie do Lubziny.

4. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszam parafian, pragnących pogłębić swoją wiedzę z zakresu Pisma Świętego i religii, na comiesięczną katechezę. Temat listopadowego spotkania: „Wezwanie do modlitwy za zmarłych i konających”.

5. W sobotę, o godz. 13:00, spotkanie scholi parafialnej „Iskierki”.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy, wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji, odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. W tym dniu można zyskać odpust zupełny.

7. Przyszła niedziela to także patronalne święto Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza.

8. Również w przyszłą niedzielę odpust w parafii Ocieka z okazji liturgicznego wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Suma odpustowa o godz. 11:30.

9. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” wywiad z Abby Johnson, która pracowała w klinice aborcyjnej, a teraz jest działaczką pro-life. Na podstawie jej doświadczeń zrealizowano film „Nieplanowane”. Tygodnik „Niedziela” zamieszcza artykuły adresowane dla seniorów, pisząc o ich doświadczeniu, mądrości, miłości i przeżywanych chorobach. Dzieciom nadal polecam „Małego Gościa” i „Promyczek Dobra”.