OgłoszeniaUROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 24.11.2019

23 listopada, 2019

1. Przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W naszej diecezji to kolejna niedziela synodalna. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. W pierwszą niedzielę grudnia ofiary będą przekazane na cele diecezjalne.

2. Dzisiaj odpust w parafii Ocieka z okazji wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Suma odpustowa o godz. 11:30.

3. W najbliższą sobotę, 30 listopada, w Tarnowie, odbędzie się III Sesja Plenarna V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Jest ona podsumowaniem kolejnego etapu prac Parafialnych Zespołów Synodalnych, wszystkich komisji synodalnych oraz całej diecezji. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o Biskupie Andrzeju, w kontekście przypadającej w czwartek 10. rocznicy jego święceń biskupich oraz o wszystkich Członkach Synodu, którzy powołani indywidualnym dekretem Biskupa Tarnowskiego reprezentują wspólnotę diecezjalną. Niech dzień III Sesji Plenarnej będzie dla nas wszystkim znakiem jedności z Pasterzem naszej diecezji.

4. W sobotę liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła.

5. Również w sobotę, o godz. 13:00, spotkanie Dziecięcej Scholi Parafialnej „Iskierki”.

6. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nad naszym podejściem do wiary w codziennym życiu.

7. Od I niedzieli Adwentu będzie można nabywać świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Mała świeca – 5 zł., duża – 15 zł.

8. W przyszłą niedzielę – z racji I niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 8:00.

9. Także w przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 10:00 zapraszam dzieci z klasy III, przygotowujące się do I Komunii Św., oraz ich rodziców, na comiesięczne spotkanie formacyjne. Dzieciom zostanie poświęcona i wręczona książeczka komunijna, a chłopcy, którzy wyrazili chęć służenia w gronie Liturgicznej Służby Ołtarza, zostaną uroczyście przyjęci na aspirantów.

10. Wójt Gminy Ostrów informuje o trwającym naborze dzieci do żłobka w miejscowości Zdżary. Więcej szczegółów na ten temat na afiszu w gablocie.

11. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” kalendarz ścienny z Janem Pawłem II na 2020 rok. W tygodniku „Niedziela” o zaangażowaniu osób świeckich w Kościele. Dzieciom polecam nowy numer „Małego Gościa” z lampionem roratnim do samodzielnego złożenia.