Ogłoszenia1. NIEDZIELA ADWENTU – 1.12.2019

30 listopada, 2019

1. W 1. niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Będziemy przeżywać go pod hasłem „Wielka tajemnica wiary”. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. W następną niedzielę składka pozostaje w parafii.

2. W dni powszednie Adwentu zapraszam na Roraty – Mszę św. wotywną o Matce Bożej. Od poniedziałku do piątku Roraty będą o godz. 17:00, w sobotę – rano o godz. 7:00. Zachęcam do licznego udziału w Roratach. Rodziców proszę, by pomogli dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Po Roratach będzie losowanie figurek Dzieciątka Jezus. Postacią tegorocznych Rorat jest sługa Boży kard. Stefan Wyszyński. Na pierwszych Roratach dzieci otrzymają planszę, na której będą przyklejać obrazki.

3. Od dziś rozprowadzane są świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Mała świeca – 5 zł., duża – 15 zł. Świece są do nabycia w zakrystii.

4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św., w piątek – od 16:00. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8:00.

5. W czwartek na Roraty zapraszam młodzież z kl. VIII. Kandydaci do bierzmowania przynoszą świece chrzcielne. Podczas Mszy św. będzie obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Kandydaci złożą również prace z wybranym przez siebie patronem od sakramentu bierzmowania. W piątek spotkanie dla uczniów z kl. VII.

6. W sobotę na Roraty o godz. 7:00 zapraszam dzieci i młodzież należące do Liturgicznej Służby Ołtarza, Scholi Parafialnej i Szkolnego Koła Caritas. Z dziećmi i młodzieżą po Mszy św. pragnie się spotkać wyjątkowy gość – św. Mikołaj.

7. W niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

8. Najbliższa niedziela to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

9. W środę, 4 grudnia, odpust w Nagoszynie z okazji wspomnienia św. Barbary; w piątek, 6 grudnia, odpust w Lubzinie z racji wspomnienia św. Mikołaja (suma odpustowa w obu parafiach o godz. 11:00).

10. W przyszłą niedzielę przedstawię Wam prace związane z obłożeniem granitem nastawy ołtarzowej wokół tabernakulum oraz z wymianą dachu na kościele.

11. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” początek adwentowego cyklu „Pan jest blisko”. Pierwszym przewodnikiem w naszych duchowych przygotowaniach na przyjście Jezusa jest prorok Izajasz. W tygodniku „Niedziela” o umiejętności oczekiwania na to, co ważne: na progu Adwentu. Dzieciom polecam „Małego Gościa” z lampionem roratnim do samodzielnego złożenia.

12. Dziś błogosławię opłatki wigilijne, które do rodzin w parafii przyniesie pan organista. Proszę o życzliwe przyjęcie organisty w naszych domach. Ofiary składane przy tej okazji to dobrowolne wynagrodzenie organiście za jego pracę i posługę w kościele.