OgłoszeniaUROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP – 8.12.2019

7 grudnia, 2019

1. Przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Składka przeznaczona na cele parafialne. W następną niedzielę składka również pozostaje w parafii.

2. Tradycyjnie, w 2. niedzielę Adwentu, obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

3. We wtorek na Roraty zapraszam czcicieli św. Michała Archanioła. Msza św., sprawowana w drugi wtorek miesiąca, jest upamiętnieniem Nawiedzenia figury św. Michała w naszej parafii. Po Roratach nabożeństwo ku czci św. Michała. Jeśli są jeszcze chętni, którzy chcieliby przyjąć szkaplerz św. Michała, to po nabożeństwie będzie obrzęd przyjęcia do szkaplerza. Szkaplerze są do nabycia w kancelarii.

4. W piątek na Roraty i spotkanie formacyjne zapraszam członków Akcji Katolickiej. Temat spotkania: „Sumienie moralne i jego formacja”.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 10:00 Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży ze specjalnym dla nich kazaniem.

6. Także w przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 10:00, zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny. Temat spotkania: „Dlaczego sakramenty przyjmuję w swojej parafii?”.

7. Spotkanie Scholi Parafialnej „Iskierki” we wtorek o godz. 16:00.

8. W niedzielę, 29 grudnia, w święto Świętej Rodziny, przypada dzień jubileuszy małżeńskich. Podczas Mszy św. o godz. 10:00, będziemy modlić się w intencji małżonków przeżywających w tym roku jubileusz rocznicy ślubu. Bardzo proszę, aby tegoroczni jubilaci (bądź ich dzieci) skontaktowali się ze mną do niedzieli, 22 grudnia, włącznie.

9. W zakrystii rozprowadzane są małe świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

10. Firma z Tarnowa dotarła do włoskiej hurtowni kamienia naturalnego, gdzie jest jeszcze dostępny marmur „Rosa verona”, potrzebny do obłożenia nastawy wokół tabernakulum i trzech półek ołtarzowych. Niestety, marmur jako kamień naturalny, jest niepowtarzalny, w związku z czym nie sposób znaleźć drugiego takiego samego. Ten, który nam zaproponowano, znacznie odbiegał kolorystyką od ambony, ołtarza i chrzcielnicy. Po przedyskutowaniu sprawy z Radą Parafialną wybraliśmy tzw. „zamiennik”, czyli materiał najbardziej zbliżony kolorystycznie do poszukiwanego. Jest nim granit „Juparana Dourado”, dostępny w Przedsiębiorstwie Kamieniarskim w Sieradzu. Granit został zamówiony i w chwili obecnej jest przygotowywany według dostarczonych przez nas parametrów. Całkowity koszt granitu (z obróbką i przywozem) wyniesie ok. 10 tys. zł.

11. Postępują również prace związane z remontem dachu na kościele. Zrobiliśmy jeszcze raz szczegółową ekspertyzę dachu (od wewnątrz i od zewnątrz), która potwierdziła, że dach na kościele (włącznie z krokwiami) jest cały do rozbiórki. Po ekspertyzie projektant naniósł stosowne poprawki i jest w kontakcie z właścicielem firmy, która przeprowadzi wymianę dachu. Do końca roku powinniśmy mieć już przybliżony kosztorys pracy.

12. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” historia domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loreto. Tygodnik „Niedziela” przybliża temat kryzysu wiary. Czy kryzys dotarł już do Polski? Dlaczego Europa odrzuca chrześcijańskie korzenie? Dzieciom polecam nowy numer „Promyczka Dobra” z naklejkami świątecznymi oraz „Mały Promyczek” z kalendarzem adwentowym.