Ogłoszenia3. NIEDZIELA ADWENTU – 15.12.2019

14 grudnia, 2019

1. Przeżywamy 3. niedzielę Adwentu, zwaną w liturgii „Gaudete” („Radujcie się”), która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby parafii. W następną niedzielę składka na inwestycje parafialne.

2. Dzisiaj po Mszy o godz. 10:00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

3. W poniedziałek rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus. W dni powszednie nowenna bezpośrednio po Roratach, w niedzielę – po Mszy o godz. 8:00.

4. W czwartek odbędzie się w naszej parafii spowiedź adwentowa. Spowiedź będzie w godzinach: 14:00 – 15:00 i 15:30 – 17:00.

5. W piątek od godz. 17:00 będziemy przygotowywać w kościele szopkę bożonarodzeniową i ubierać choinki. Zwracam się z prośbą do wszystkich, którzy dysponują wolnym czasem (dzieci, młodzież, dorośli), o pomoc w przygotowaniu świątecznej dekoracji.

6. Wyjazd do chorych przed świętami Bożego Narodzenia – w sobotę od godz. 8:00. Jeżeli są w parafii chorzy, których nie odwiedzam w I Piątki, a chcą skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię Świętą, proszę o zgłoszenie tych osób w zakrystii.

7. W tym tygodniu uczniowie z naszej szkoły udadzą się do seniorów i osób samotnych z życzeniami oraz zaproszeniami na opłatek, który będzie 6 stycznia.

8. W niedzielę, 29 grudnia, w święto Świętej Rodziny, przypada dzień jubileuszy małżeńskich. Podczas Mszy św. o godz. 10:00, będziemy modlić się w intencji małżonków przeżywających w tym roku jubileusz rocznicy ślubu. Bardzo proszę, aby tegoroczni jubilaci (bądź ich dzieci) skontaktowali się ze mną do niedzieli, 22 grudnia, włącznie.

9. W zakrystii jest jeszcze kilka świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

10. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: „Gaudete”. Z radosnym sercem czekamy na spotkanie z Jezusem. W tygodniku „Niedziela” o radości adwentowej, która wypływa z wiary. Dzieciom polecam „Promyczek Dobra” z naklejkami świątecznymi.