Ogłoszenia4. NIEDZIELA ADWENTU – 22.12.2019

21 grudnia, 2019

1. Przeżywamy 4. niedzielę Adwentu. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na inwestycje parafialne.

2. We wtorek o godz. 7:00 ostatnia Msza św. roratnia. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcam do godnego przeżycia Wigilii, w szczególności do zachowania tradycyjnych zwyczajów: wspólna modlitwa, odczytanie Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, łamanie się opłatkiem, śpiewanie kolęd i pastorałek. Zachowajmy zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych.

3. O północy zapraszam na Mszę św. zwaną Pasterką. Chór parafialny proszę o ubogacenie liturgii uroczystym śpiewem kolęd. Składka z Pasterki przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

4. W środę uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 8:00 i 10:00. Nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz. 15:00. Ten czas spędźmy w gronie najbliższych, aby w rodzinnej, świątecznej atmosferze cieszyć się z narodzenia naszego Pana. Składka z Bożego Narodzenia pozostaje w parafii.

5. W czwartek święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 i 15:00. Składka zbierana jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Poświęcenie owsa po każdej Mszy św.

6. Również w czwartek do domów naszej parafii zapukają Kolędnicy Misyjni. Uroczyste rozesłanie Kolędników odbędzie się podczas Mszy o godz. 10:00.

7. W piątek przypada liturgiczne święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty (obrzęd poświęcenia wina); w sobotę świętych Młodzianków, Męczenników.

8. Od piątku rozpocznę w parafii odwiedziny duszpasterskie, zwane „kolędą”. Program kolędy na najbliższy tydzień: piątek, godz. 8:00 – Czekaj; sobota, godz. 8:00 – Czekaj.

9. W następną niedzielę, 29 grudnia, święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa, które w naszej diecezji jest dniem jubileuszy małżeńskich. Podczas Mszy o godz. 10:00, będziemy modlić się w intencji małżonków przeżywających w tym roku jubileusz rocznicy ślubu.

10. Zachęcam do nabycia powiększonych wydań świąteczno-noworocznej prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” zawiera scenariusz rodzinnej modlitwy przed wieczerzą wigilijną oraz specjalny list, w którym papież Franciszek wyjaśnia bogatą symbolikę żłóbka (10 zł). W tygodniku „Niedziela” płyta „Kolędy i pastorałki” braci Golców i kalendarz na nowy rok (10 zł). Dla dzieci „Promyczek Dobra” z naklejkami świątecznymi oraz nowy numer „Małego Gościa”, a w nim: jak wyglądała Wigilia i święta u Wyszyńskich; jest również kostka do samodzielnego złożenia „ABC Miłości”.

11. Jest również do nabycia świąteczny numer naszego biuletynu parafialnego „Przystań”, w którym m.in. wyjaśnienie świąt Bożego Narodzenia, obrzęd modlitwy wigilijnej, statystyka parafialna za kończący się rok i program duszpasterski na rok 2020. Serdecznie polecam (5 zł).