OgłoszeniaŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 29.12.2019

28 grudnia, 2019

1. Przeżywamy święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa, które w naszej diecezji jest dniem jubileuszy małżeńskich. Podczas Mszy św. o godz. 10:00, będziemy modlić się w intencji małżonków obchodzących w tym roku okrągły jubileusz małżeństwa oraz kolejną rocznicę ślubu.

2. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne.

3. W święto św. Szczepana do domów naszej parafii zapukali Kolędnicy Misyjni. W imieniu własnym i Kolędników dziękuję za ich serdeczne przyjęcie. Kolędnicy zebrali 3 300 zł.

4. We wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 15:00 nabożeństwo dziękczynne, które rozpoczniemy koronką do Bożego Miłosierdzia. Wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, będziemy dziękować Panu Bogu za łaski otrzymane w kończącym się Roku Jubileuszowym i przepraszać za popełnione grzechy. Po nabożeństwie Msza św.

5. W środę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok). Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze o godz. 8:00, 10:00 i 15:00. Składka noworoczna przeznaczona na cele diecezjalne.

6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź św. – codziennie przed Mszą św., w piątek – od godz. 16:00. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8:00.

7. W przyszłą niedzielę – z racji I niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 8:00.

8. Także w przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 10:00 zapraszam dzieci z klasy III, przygotowujące się do I Komunii Św., oraz ich rodziców, na comiesięczne spotkanie formacyjne.

9. Program kolędy na najbliższy tydzień: poniedziałek, godz. 8:00 – Budzyń; czwartek, godz. 15:00 – Centrum Wsi; sobota, godz. 8:00 – Centrum Wsi; niedziela, godz. 16:30 – domy obok kościoła.

10. Urząd Gminy Ostrów informuje, że od dnia 30 grudnia w budynku GCI będą rozprowadzane worki na odpady komunalne na rok 2020. Wydawanie worków odbywać się będzie w trybie całorocznym w godz. 8:00 – 16:00.