OgłoszeniaUROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI (NOWY ROK) – 1.01.2020

31 grudnia, 2019

1. Przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok). Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.

2. Statystyka sakramentalnych spotkań z Bogiem w naszej Parafii:

Chrzest: 20 dzieci (10 chłopców i 10 dziewczynek);

I Komunia Święta: 12 dzieci;

Bierzmowanie: 27 kandydatów;

Małżeństwo: 5 par;

Odeszło do wieczności: 9 osób.

3. Prace gospodarcze:

Założenie nowych pozłacanych ram w głównych obrazach tworzących ołtarze boczne: Jezusa Miłosiernego i Matki Bożej Pocieszenia;

Wymiana ram w czterech tryptykach w ołtarzach bocznych.

Remont kuchni w dolnej części kościoła (koszt: 1 642 zł);

Odświeżenie i odnowienie prezbiterium kościoła (koszt: 4 557 zł);

Z funduszy gminnych została zakupiona kostka brukowa na planowane dalsze alejki na cmentarzu. Dziękuję firmie „Pater” z Brzeźnicy za bardzo dobrą ofertę, a sołtysowi wsi za koordynację.

Obecnie wykładamy granitem nastawę ołtarzową wokół tabernakulum, wymieniamy drewniany blat ołtarzowy pod tabernakulum na blat granitowy i zamontujemy granitowe blaty przy ołtarzach bocznych. Za przywóz materiału z Sieradza i wykonanie tej pracy dziękuję Rafałowi Niedzielskiemu, Stanisławowi Krawczykowi i Wojciechowi Walczykowi. Koszt granitu i jego obróbka: 8 683 zł.

Przygotowaliśmy projekt remontu dachu. Na podstawie projektu firma, którą wybraliśmy do remontu, kończy opracowywanie ostatecznego kosztorysu.

Niech Was Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam oblicze swoje i niech Was obdarzy pokojem w Nowym 2020 Roku.