Ogłoszenia2. NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 5.01.2020

4 stycznia, 2020

1. Przeżywamy 2. niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Składka przeznaczona na cele diecezjalne.

2. W poniedziałek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w tradycji świętem Trzech Króli. Poświęcenie złota, kadzidła i kredy po każdej Mszy św. Objawienie Pańskie to równocześnie Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Z tej okazji będziemy gościć w naszej parafii misjonarkę – siostrę Zytę, która na Mszach św. podzieli się z nami doświadczeniem w pracy misyjnej w Brazylii. Składka w tym dniu zbierana jest na cele misyjne.

3. W poniedziałek, w szkole podstawowej, odbędzie się także spotkanie opłatkowe dla Seniorów. Spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 12:30 na hali sportowej. W Objawienie Pańskie Msze św. w naszym kościele będą o godz. 8:00 i 10:00, a trzecia Msza św. – w szkole o 12:30. Nie będzie w tym dniu Mszy o 15:00 (w kościele).

4. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Składka na potrzeby parafii.

5. Program kolędy na najbliższy tydzień: wtorek, godz. 15:00 – Centrum Wsi; środa, godz. 15:00 – Centrum Wsi; czwartek, godz. 15:00 – Centrum Wsi; piątek, godz. 15:00 – Podlesie Paszczyńskie; sobota, godz. 8:00 – Podlesie Paszczyńskie.

6. Zakończyliśmy prace związane z wyłożeniem granitem nastawy ołtarzowej, wymianą drewnianych blatów pod tabernakulum i przy ołtarzach bocznych na blaty granitowe. W przyszłym miesiącu granit zostanie jeszcze zaimpregnowany.

7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o Prymasie Tysiąclecia, kard. Stefanie Wyszyńskim, którego beatyfikację będziemy przeżywać w czerwcu tego roku. Dzieciom polecam nowy numer „Promyczka Dobra” z płytą DVD „Kolędy wielu pokoleń” oraz „Mały Promyczek” z dodatkiem do samodzielnego złożenia: „Misje w Amazonii”.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Czaja. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.