OgłoszeniaŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 12.01.2020

11 stycznia, 2020

1. Przeżywamy święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę składka również pozostaje w parafii.

2. We wtorek na Mszę św. o godz. 17:00 zapraszam czcicieli św. Michała Archanioła. Msza św., sprawowana w drugi wtorek miesiąca, jest upamiętnieniem Nawiedzenia figury św. Michała w naszej parafii. Po Mszy nabożeństwo ku czci św. Michała.

3. W piątek po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. W sobotę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

5. W niedzielę, 19 stycznia, pierwszy dzień miesięcznej nowenny za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, na którą zapraszam uczniów, wychowawców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły oraz wszystkich czcicieli bł. ks. Jerzego. Nowennę odprawimy po Mszy o godz. 8:00.

6. W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 10:00, odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego oraz Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Temat spotkania: „Parafia wspólnotą i szkołą miłosierdzia”. Omówimy również program duszpasterski oraz inwestycje finansowe na obecny rok.

7. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Pod chórem są wyłożone ulotki z informacją o darowiźnie na pomoc dla naszego chorego parafianina, pięcioletniego Kacpra. Wychodząc z kościoła możemy zabrać ulotkę ze sobą.

8. Program kolędy na najbliższy tydzień: poniedziałek, godz. 8:00 – Podlesie Paszczyńskie; wtorek, godz. 8:00 – Podlesie Ostrowskie, część I; środa, godz. 8:00 – Podlesie Ostrowskie, część II.

9. W związku z powtarzającymi się w ostatnim czasie przypadkami prób wyłudzenia pieniędzy poprzez przedstawianie przez telefon różnych nieprawdziwych historii, Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach apeluje o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi osobami. Ofiarą oszustów padają zazwyczaj starsze osoby, które otrzymują telefony z informacjami, że członkowie rodziny są sprawcami wypadków. Dlatego też, aby nie trafili do więzienia, musi zostać zebrana duża suma pieniędzy i przekazana osobie wskazanej w rozmowie. Te opowiadane przez oszustów historie, najczęściej nie mają żadnego pokrycia z rzeczywistością, a poszkodowane osoby (seniorzy) w dobrej wierze przekazują pieniądze, tracąc w ten sposób niejednokrotnie oszczędności życia. Należy pamiętać, by pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy osobiście, jak i nie wpuszczać ich do mieszkania! We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do Komendy Powiatowej Policji: 17 221 03 10. W kontakcie z takimi osobami powinniśmy zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu, zachowania i pojazdów jakimi oszuści się poruszają.

10. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: Jak wychować wierzące dziecko? Co zrobić, aby dorastające dzieci nie porzucały wiary? W tygodniku „Niedziela”: Chrzest – sakrament czy zwyczaj?