Ogłoszenia2. NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.01.2020

18 stycznia, 2020

1. Przeżywamy 2. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na inwestycje parafialne. W przyszłą niedzielę składka również pozostaje w parafii.

2. Dzisiaj, po Mszy o godz. 10:00, zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny oraz Parafialną Radę Duszpasterską.

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Agnieszki; w piątek św. Franciszka Salezego; w sobotę święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.

4. We wtorek przypada Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych kochanych babciach i dziadkach, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do wieczności. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. W czwartek, 23 stycznia, organizujemy wyjazd do Regietowa na tradycyjny kulig. Dzieci, młodzież i dorośli, którzy zapisali się na listę uczestników, spotykają się przy kościele o 8:15.

7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się spotkanie opłatkowe dla dekanalnych Oddziałów Akcji Katolickiej. Spotkanie rozpocznie Msza św. w kościele o godz. 15:00. Dalsza część spotkania – w szkole podstawowej.

8. W minionym tygodniu zakończyłem w parafii odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Dziękuję za wszelkie przejawy życzliwości: podwożenie i odwożenie, życzliwe przyjęcie, za wskazówki duszpasterskie oraz za złożone ofiary, które przeznaczam na potrzeby naszej parafii i kościoła. Bóg zapłać!

9. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe, o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezjalną. Wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać numer KRS naszej Caritas oraz kwotę przekazywanego 1% podatku. Na stronie internetowej Caritas znajduje się bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych.

10. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” wszystko o adoracji Najświętszego Sakramentu. Żadna godzina nie jest tak szczęśliwa jak ta, którą spędza się przy Jezusie. Człowiek, który nie adoruje Boga, ma skłonność do adoracji samego siebie. W tygodniku „Niedziela” o jedności ekumenicznej w tzw. małżeństwach mieszanych. Dzieciom polecam nowy numer „Małego Gościa” z dodatkiem na ferie dla prawdziwych łamaczy głów z dziesiątkami łamigłówek, krzyżówek i zagadek.