Ogłoszenia3. NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.01.2020

25 stycznia, 2020

1. Przeżywamy 3. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na potrzeby parafii.

2. Dzisiaj w naszej parafii odbędzie się spotkanie opłatkowe dla dekanalnych oddziałów Akcji Katolickiej. Spotkanie rozpocznie Msza św. w kościele o godz. 15:00. Dalsza część spotkania – w szkole podstawowej.

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu; w środę święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie; w piątek wspomnienie św. Jana Bosko.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. W niedzielę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Na Mszę św. przynosimy świece zwane gromnicami, które zostaną pobłogosławione, aby przez cały rok, zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów. Jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu przeznaczona na zakony klauzurowe w diecezji.

6. W przyszłą niedzielę – z racji I niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 8:00.

7. Również w przyszłą niedzielę o godz. 10:00 Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży. Dzieciom z kl. III, przygotowującym się do I Komunii, zostaną poświęcone medaliki komunijne. Po Mszy odbędzie się „Pożegnanie Żłóbka”, czyli koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Scholi Parafialnej „Iskierki”, na który zapraszam wszystkich parafian. Próba dla scholi w poniedziałek o godz. 17:00.

8. W niedzielę, po Mszy o godz. 15:00, będziemy demontować szopkę bożonarodzeniową i rozbierać choinki. Zwracam się z prośbą do strażaków o pomoc w demontażu świątecznej dekoracji.

9. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o inicjatywie papieża Franciszka dotyczącej ustanowienia Niedzieli Słowa Bożego. W tygodniku „Niedziela”: Realne zagrożenie. 40% dzieci poniżej 2. roku życia ma kontakt z Internetem.