OgłoszeniaŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – 2.02.2020

1 lutego, 2020

1. Przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona na zakony klauzurowe w diecezji. W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:00 odbędzie się „Pożegnanie Żłóbka”, czyli koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Scholi Parafialnej „Iskierki”, na który – w imieniu dzieci – serdecznie zapraszam wszystkich parafian.

3. Także dzisiaj, po Mszy o godz. 15:00, będziemy demontować szopkę bożonarodzeniową i rozbierać choinki. Zwracam się z prośbą do strażaków o pomoc w demontażu świątecznej dekoracji.

4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Błażeja (błogosławieństwo świec, gardła i owoców); w środę św. Agaty (błogosławieństwo chleba, wody i soli).

5. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w środę i czwartek pół godziny przed Mszą św., w piątek – od 16:00. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8:00.

6. W czwartek na Mszę św. zapraszam młodzież z kl. VIII. Kandydatom do sakramentu bierzmowania zostaną poświęcone medaliki bierzmowanych. W piątek spotkanie dla uczniów z kl. VII.

7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: Poślubieni. Radykalne naśladowanie czystości, ubóstwa i posłuszeństwa Chrystusa jest znakiem dla świata. W tygodniku „Niedziela”: „Po drugiej stronie furty” – Nieznane oblicze Jasnej Góry.