Ogłoszenia5. NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.02.2020

8 lutego, 2020

1. Przeżywamy 5. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Scholastyki; we wtorek Najświętszej Maryi Panny z Lourdes; w piątek święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.

3. Z racji liturgicznego wspomnienia NMP z Lourdes, które łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego, we wtorek o godz. 17:00 zapraszam chorych, starszych i osoby opiekujące się chorymi na Mszę św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Od godz. 16:30 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Proszę o pomoc w dotarciu do naszej świątyni wszystkim chorym, niepełnosprawnym i seniorom.

4. We wtorek zapraszam także czcicieli św. Michała Archanioła. Po Mszy nabożeństwo ku czci św. Michała, które zakończymy błogosławieństwem lourdskim.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 10:00, odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Temat spotkania: „Parafia terytorialna a personalna troska jej własnego pasterza”.

7. Miesiąc luty poświęcony jest modlitwom za konających. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach z informacjami, w jaki sposób możemy przyjść z pomocą konającym.

8. Dziękuję naszym strażakom i parafianom za demontaż szopki bożonarodzeniowej i rozebranie choinek. Dziękuję im także za zrobienie gruntownego porządku w dolnej części kościoła. Bóg zapłać!

9. Akcja Katolicka w Ostrowie zaprasza na charytatywny kiermasz odzieży używanej, który odbędzie się w dniach od 10 do 14 lutego, w godz. od 14:00 do 16:00 w budynku na stadionie w Ostrowie. Zebrane datki będą przekazane na pomoc Ukrainie. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń.

10. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: o towarzyszeniu w cierpieniu osobom chorym oraz: skąd wzięła się praktyka Mszy św. gregoriańskich i dlaczego powinno ich być trzydzieści. W tygodniku „Niedziela” dodatek: książeczka „Modlitwy o miłość”. Dzieciom polecam nowy, walentynkowy numer „Promyczka Dobra” oraz „Mały Promyczek” z maskami karnawałowymi.