Ogłoszenia6. NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.02.2020

15 lutego, 2020

1. Przeżywamy 6. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. W przyszłą niedzielę składka na inwestycje parafialne.

2. Dzisiaj, po Mszy o godz. 10:00, odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Na spotkanie zapraszam również Radę Parafialną.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. W środę, 19 lutego, przypada także kolejny dzień comiesięcznej nowenny za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Na Mszę św. o godz. 17:00 zapraszam uczniów, wychowawców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły oraz wszystkich czcicieli bł. ks. Jerzego.

5. W piątek na Mszę św. o godz. 17:00 i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia zapraszam członków Akcji Katolickiej. Po nabożeństwie spotkanie organizacyjne, na którym omówimy dziewięciodniowe przygotowanie do peregrynacji obrazu i relikwii św. Jana Pawła II.

6. W sobotę przypada liturgiczne święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Nabożeństwo 40-godzinne, w którym wynagradzamy Panu Jezusowi za grzechy popełnione przez nas, w naszych małżeństwach, rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Program nabożeństwa: 9:00 – Róże Żywego Różańca; 9:30 – kandydaci do sakramentu bierzmowania z kl. VII i VIII oraz młodzież szkół średnich; 11:00 – dzieci szkolne (w tym dzieci z kl. III, przygotowujące się do I Komunii Św.); 11:30 – adoracja dla wszystkich; 16:00 do 18:00 – zapraszam parafian, którzy pragną w ciszy i skupieniu porozmawiać z Jezusem.

8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: papież Franciszek opowiada o swoich spotkaniach ze św. Janem Pawłem II; ponadto opowieść o bł. ks. Michale Sopoćce. W tygodniku „Niedziela”: „Do tańca i do różańca”. Karnawał po katolicku. Dzieciom nadal polecam „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” oraz nowy numer „Małego Gościa”, do którego dołączona jest minilupa na Wielki Post i nie tylko.