Ogłoszenia7. NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.02.2020

22 lutego, 2020

1. Przeżywamy 7. niedzielę zwykłą. W naszej diecezji to kolejna Niedziela Synodalna. Składka przeznaczona na inwestycje parafialne. W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne.

2. Dzisiaj adorujemy Pana Jezusa w ramach Nabożeństwa 40-godzinnego, w którym wynagradzamy za grzechy popełnione przez nas, w naszych małżeństwach, rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Program nabożeństwa: 9:00 – Róże Żywego Różańca; 9:30 – kandydaci do sakramentu bierzmowania z kl. VII i VIII oraz młodzież szkół średnich; 11:00 – dzieci szkolne (w tym dzieci z kl. III, przygotowujące się do I Komunii); 11:30 – adoracja dla wszystkich; 16:00 do 18:00 – zapraszam parafian, którzy pragną w ciszy i skupieniu porozmawiać z Jezusem.

3. W środę, 26 lutego, rozpoczyna się okres Wielkiego Postu i czas Komunii Św. wielkanocnej. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00 i 17:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta (od 18 do 60 lat) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat). Składka ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na cele charytatywne.

4. W okresie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 17:00 i w niedziele po Mszy o godz. 8:00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o 14:30. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

5. W przyszłą niedzielę – z racji I niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 8:00.

6. Również w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10:00 zapraszam dzieci z kl. III, przygotowujące się do I Komunii, oraz ich rodziców. Po Mszy comiesięczne spotkanie formacyjne.

7. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzyszowie zaprasza na zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 lutego, w Domu Strażaka w Skrzyszowie. Początek zebrania o godz. 17:00.

8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: o sensie wielkopostnych umartwień oraz o tym, co papież Franciszek napisał w swojej nowej adhortacji. W tygodniku „Niedziela”: Czy post i umartwienie mają dziś sens? Co zostało w naszych czasach z dawnych praktyk pokutnych? Dzieciom polecam „Promyczek Dobra” oraz wielkopostny numer „Małego Gościa”.