Ogłoszenia1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 1.03.2020

29 lutego, 2020

1. Przeżywamy 1. niedzielę Wielkiego Postu. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę składka pozostaje w parafii.

2. We wtorek, 3 marca, rozpoczniemy nowennę do św. Jana Pawła II. Nowenna jest duchowym przygotowaniem do peregrynacji obrazu i relikwii św. Jana Pawła II, którą będziemy przeżywać 12 marca. Serdecznie zapraszam i zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w modlitewnym czuwaniu. Pod chórem przygotowane są kartki z programem nowenny na poszczególne dni.

3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w środę i czwartek pół godziny przed Mszą św., w piątek – od 16:00. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8:00.

4. W czwartek na Mszę św. zapraszam młodzież z kl. VIII. Kandydatom do sakramentu bierzmowania zostaną poświęcone modlitewniki bierzmowanych. W piątek spotkanie dla uczniów z kl. VII.

5. W sobotę zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Pierwszych Sobót Miesiąca. O 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu (modlitwa indywidualna w ciszy, okazja do spowiedzi św.), o 16:30 różaniec wynagradzający, o 17:00 Msza św.

6. Przyszła niedziela to Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji – jak co roku – organizowana jest po Mszach św. zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny. O przeprowadzenie zbiorki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

7. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego wystawiona jest skarbonka na kwiaty i dekoracje do Grobu Bożego.

8. W minionym tygodniu odbyło się zebranie Rady Parafialnej z wykonawcą remontu dachu. Na spotkaniu został przedstawiony projekt remontu, uwzględniający korektę elementów dolnej części dachu, które wpływają destrukcyjnie na całość bryły kościoła. Zapoznaliśmy się także z kosztorysem. Całkowity koszt remontu na chwilę obecną przewyższa nasze możliwości finansowe. Na koncie mamy 1/4 potrzebnej sumy. Dlatego ustaliliśmy, że do prac przystąpimy nie w tym roku, tylko w połowie przyszłego. Czeka nas poważna inwestycja, którą musimy wykonać. Im dalej będziemy ją odkładać, dojdą nam do remontu ściany i inne części kościoła. W imieniu Rady Parafialnej zwracam się do Was z gorącą prośbą, aby wszystkie rodziny w parafii włączyły się w ofiarność na ten cel. Ofiary na dach będziemy gromadzić do końca przyszłego roku. Wciąż mile widziani są fundatorzy i ofiarodawcy. Z prośbą zwracamy się także do młodzieży pracującej. Myślę, że wszystkim nam zależy na wymianie dachu. Dlatego dziękując Wam za dotychczas złożone sumy pieniężne, zwracam się z serdeczną i gorącą prośbą o dalszą wspólną ofiarność na ten cel.

9. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” początek rekolekcji z kardynałem Stefanem Wyszyńskim oraz magnes z myślami kardynała Wyszyńskiego na każdy dzień Wielkiego Postu. Dzieciom polecam wielkopostny numer „Małego Gościa”.