Ogłoszenia2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 8.03.2020

7 marca, 2020

1. Przeżywamy 2. niedzielę Wielkiego Postu. Składka przeznaczona na potrzeby parafialne. W przyszłą niedzielę składka również pozostaje w parafii.

2. Dzisiejsza niedziela to Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. organizowana jest zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny. O przeprowadzenie zbiorki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

3. We wtorek zapraszam na Eucharystię czcicieli św. Michała Archanioła, szczególnie te rodziny, które w minionym miesiącu odwiedził św. Michał.

4. Także we wtorek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca NMP. Odpust Parafialny będziemy przeżywać w sobotę, 21 marca.

5. Czwartek, 12 marca, to dzień nawiedzenia obrazu i relikwii św. Jana Pawła II. Na spotkanie z Janem Pawłem II zapraszam – w imieniu Akcji Katolickiej – wszystkich parafian. O 16:30 przed obrazem, który zostanie ustawiony wcześniej, rozpocznie się modlitewne czuwanie. O 17:00 w uroczystej procesji wniesiemy relikwie, a następnie Msza św. Homilię wygłosi ks. Jan Bartoszek, Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej. Po Mszy odmówimy różaniec, o 19:30 koronkę do Bożego Miłosierdzia. O 20:00 rozpocznie się nabożeństwo z odczytywaniem próśb wiernych. Zachęcam Was, abyście złożyli swoje prośby zapisane na karteczkach, które za przyczyną św. Jana Pawła II będą przedstawione Panu Bogu. Kartki możemy składać w skrzyneczce pod chórem z napisem „Prośby do św. Jana Pawła II”. Nawiedzenie zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21:00. Program nawiedzenia wywieszony jest na tablicy ogłoszeń w przedsionku i na zewnątrz kościoła.

6. W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 10:00, odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Temat spotkania: „Diecezjalne i parafialne media Kościoła tarnowskiego”.

7. Od dzisiejszej niedzieli w zakrystii są rozprowadzane „paschaliki” na stół wielkanocny (ofiara 6 zł).

8. Trwają prace remontowe w dolnej części kościoła. W lutym zostały wykonane segmenty metalowo-drewniane na dekoracje liturgiczne i świąteczne. W planie mamy także salę spotkań formacyjnych dla grup, które na chwilę obecną spotykają się w kościele bądź w jadalni. Na całej powierzchni położyliśmy betonową wylewkę. Na ile pozwoli nam czas i fundusze, będziemy tę salę powoli przygotowywać. Innych prac nie planujemy, ze względu na czekający nas remont dachu.

9. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: o sile matczynej modlitwy i o niezwykłym muzeum, w którym można „dotknąć” Jana Pawła II. Dzieciom polecam nowy numer „Promyczka Dobra” z wielkopostną zdrapką i „Mały Promyczek” z ikoną krzyża z naklejkami.