OgłoszeniaUROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 23.05.2021.

23 maja, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Składka przeznaczona na pokrycie remontu schodów wejściowych do kościoła. Dziękuję za ofiary imienne na ten cel.

W przyszłą niedzielę składka pozostaje w parafii.

2. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 700 i 1800.

3. W środę, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu o naszych kochanych Mamach, tych żyjących i tych, które już odeszły do Pana. Niech naszym podziękowaniem będzie w tym dniu udział w nabożeństwie majowym i we Mszy św. oraz ofiarowana w ich intencji Komunia Święta.  Spotkanie scholki parafialne ,, Iskierki ’’ o godz. 1630

4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Spotkanie w salce parafialnej dla chłopców z kl. III i IV, którzy chcą zostać  ministrantami o godz. 1630

5. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

6. W czwartek, 3 czerwca, przypada uroczystość Bożego Ciała. Już teraz zwracam się z prośbą do mieszkańców o przygotowanie czterech ołtarzy:

  1. przy figurze św. Floriana – Podlesie Paszczyńskie
  2. obok państwa Stachników – wieś, 
  3. przy Szkole Podstawowej – Budzyń,
  4. na placu kościelnym – Podlesie Ostrowskie. 7. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w dni powszednie o godz. 1730, w niedzielę – o godz. 1500. 8. Dziękuję za sprzątanie, dekorację kościoła oraz złożone ofiary na kwiaty, panu  Marianowi za umajenie brzozami wejścia do kościoła. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny. 9. W imieniu całej wspólnoty parafialnej dziękuję za dar ołtarza – ramy ozdobne na wota do bocznych ołtarzy, rodzicom dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej. Dziękuję za prace remontowe: panu Leszkowi za modernizację instalacji sanitarnej, pani Marcie za renowację ( czyszczenie i malowanie ) stacji Drogi krzyżowej. Rodzicom młodzieży bierzmowanej za zamontowanie ram na wota. Obecnie trwają prace remontowe na poddaszu w części socjalnej kościoła. 10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. 11. Modlitwa do św. Michała Archanioła….