OgłoszeniaUROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 30.05.2021.

29 maja, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy (kończącą czas Komunii św. wielkanocnej). W naszej Diecezji kolejna Niedziela Synodalna.          

Dziękuję za składkę z ubiegłej niedzieli przeznaczonej na pokrycie remontu schodów wejściowych do kościoła. Dzisiejsza składka przeznaczona jest również na cele parafialne. Bóg zapłać! Dziękuję za ofiary imienne na ten cel.

2. Dzisiaj  Prymicje w parafii  Lubzina Ks. Neoprezbitera Maksymiliana Marć. W następną niedzielę Ks. Neoprezbiter odprawi Mszę św. prymicyjną w naszej parafii o  godz. 1000 i poprowadzi procesję eucharystyczną. Zapraszam do licznego udziału, aby podziękować Panu Bogu za dar   kapłaństwa i prosić o powołania również z naszej parafii.

3. Dziękuję tym wszystkim, którzy modlili się ze mną w miniony wtorek z okazji mojego Jubileuszu kapłaństwa. Radzie Parafialnej, Chórowi , Zespołowi ,, Kurasie” i wszystkim zgromadzonym na Mszy św. Jubileuszowej. Dziękuję również za złożone życzenia i przygotowanie spotkania przy stole.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana świętem Bożego Ciała. Msze św. o godz. 800  i 1000. Składka w tym dniu zbierana jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy po Mszy

o godz. 1000. Zwracam się z serdeczną prośbą o przygotowanie ołtarzy:

  1. przy figurze św. Floriana – Podlesie Paszczyńskie
  2. obok państwa Stachników – Wieś, 
  3. przy Szkole Podstawowej – Budzyń,
  4. na placu kościelnym – Podlesie Ostrowskie

     Proszę też, aby przygotować feretrony i baldachim: figurę Serca Pana Jezusa – Róże Różańcowe, św. Faustyny – młodzież VIII, MB Fatimskiej – wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas, MB Częstochowskiej młodzież z kl. VII –, baldachimu – strażaków. Zapraszam na procesję wszystkie stany: dzieci dzwoniące i sypiące kwiatki, dzieci komunijne, młodzież uczącą się i pracującą, strażaków i wszystkich parafian. Udekorujmy okna i balkony naszych domów, dając w ten sposób świadectwo wiary w eucharystyczną obecność Jezusa.

5. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą codziennie po Mszy o godz. 1800,  w niedzielę po Mszy o godz. 1000.     Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych do  Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi od poniedziałku do środy pół godziny przed Mszą św. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 800.

7. Spotkanie scholki parafialnej ,, Iskierki ’’ we wtorek o godz. 1700. Zapraszam wszystkie dzieci pragnące śpiewać dla Pana Jezusa.

8. Dziękuję za sprzątanie, dekorację kościoła oraz złożone ofiary na kwiaty. W środę po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła na Boże Ciało kolejne rodziny.

9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

10. Modlitwa do św. Michała Archanioła…