Ogłoszenia10. NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.06.2021.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 czerwca, 2021
  1. Przeżywamy 12. niedzielę zwykłą – Dzień Dziękczynienia w Polsce.. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę składka pozostaje w parafii, zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski J. P. II w Krakowie i Tarnowie.
  2. Dzisiaj  o  godz. 1000  Msza Prymicyjna w naszej parafii  Ks. Neoprezbitera Maksymiliana Marć z parafii Lubzina. Zapraszam do licznego udziału, aby podziękować Panu Bogu za dar   kapłaństwa i prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
  3. Dyrektor miejscowej Szkoły Podstawowej zaprasza rodziców i mieszkańców naszej wioski na jubileuszową uroczystość X rocznicy nadania szkole imienia Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w dniu jutrzejszym o godz. 930 na hali sportowej szkoły.
  4. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało mieszkańcom Podlesia Paszczyńskiego ,Wsi, Budzynia, Podlesia Ostrowskiego oraz za zaangażowanie w procesji: Liturgicznej Służbie Ołtarza, chórowi parafialnemu, organiście, Ochotniczej Straży Pożarnej, pocztom sztandarowym OSP i Szkoły Podstawowej, niosącym feretrony, młodzieży, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiatki. Bóg zapłać!
  5. Zapraszam wszystkich i zachęcam do udziału w procesjach eucharystycznych w trwającej oktawie Bożego Ciała. Procesje – po Mszy o godz. 1800 .( Porządek procesji: lektor z krzyżem, Liturgiczna Służba Ołtarza, dzieci komunijne, feretrony, dzieci dzwoniące i sypiące kwiatki, baldachim, wszyscy wierni)
  6. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała połączone z błogosławieństwem dzieci oraz wianków.
  7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest równocześnie Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego (ze względu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych). Spotkanie formacyjne w naszym kościele dla księży z dekanatu Pustków – Osiedle o godz. 1930
  8. W sobotę obchodzimy w liturgii wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  9. W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 1000 , zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny. Przyszła niedziela – w naszej parafii – to także Letni Dzień Modlitwy za Zmarłych. Procesja na cmentarzu, połączona z różańcem za zmarłych, wypominkami i błogosławieństwem grobów – o godz. 1400. Po procesji, o godz. 1500, Msza św. w kościele.
  10. Dziękuję za sprzątanie, dekorację kościoła na Boże Ciało i dzisiejszą niedzielę oraz za złożone ofiary na kwiaty, za układanie kwiatów, za koszenie trawy. W sobotę o godz. 800  proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

12. Modlitwa do św. Michała Archanioła….