OgłoszeniaUROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05.2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI

19 maja, 2024

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05.2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzieci z kl. IV obchodzą I rocznicę Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 1000. Składka przeznaczona jest na cele parafialne. Bóg zapłać za składane ofiary na remont dachu. Dzieciom komunijnym i ich rodzicom dziękuję za ofiary złożone na misje w ramach akcji „Dzieci Komunijne Dzieciom Misji”.
  2. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Zachęcam do udziału we Mszy św. i nabożeństwie majowym.
  3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dzieci pierwszokomunijne udadzą się na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Wadowicach. W tym dniu nie będzie w parafii Mszy św. i nabożeństwa majowego.
  4. Egzamin dla młodzieży z kl. 7 przed sakramentem bierzmowania odbędzie się w    piątek 24 maja o godz. 1600. Proszę o obecność rodziców na tym egzaminie.
  1. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1800, w niedzielę po Mszy św. o godz. 1500
  1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończąca czas Komunii św. wielkanocnej. W naszej parafii – to także Letni Dzień Modlitwy za Zmarłych. Procesja na cmentarzu, połączona z różańcem za zmarłych i błogosławieństwem grobów – o godz. 1400. Po procesji, o godz. 1500, Msza św. w kościele i nabożeństwo majowe.
  2. Wspólnota Galilea działająca przy Parafii pw. NMP Częstochowskiej w Sędziszowie Małopolskim zaprasza na kerygmatyczne rekolekcje ewangelizacyjne ,, Nowe Życie” w terminie 24-26. 05. 2024 r. Szczegóły w gablocie parafialnej.

8. Dziękuję rodzicom dzieci obchodzących rocznicę I Komunii św. za sprzątanie, dekorację kościoła, przystrojenie brzozami na dzisiejszą uroczystość. W sobotę o godz. 800 proszę o sprzątanie kościoła kolejne rodziny. Dziękuję za prace porządkowe przy drewnie z więźby dachowej: p. Tomaszowi, p. Krzysztofowi, p. Grzegorzowi, p. Erykowi,  p. Janowi i p. Grzegorzowi.

  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  2. Modlitwa do św. Michała Archanioła…