OgłoszeniaUROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 26.05.2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 maja, 2024

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 26.05.2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy (kończącą czas Komunii św. wielkanocnej). Dziś przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych kochanych mamach, tych żyjących i tych, które już odeszły do Pana. Składka przeznaczona na cele parafialne. Bóg zapłać za składane ofiary na remont dachu. Dzisiejsza  niedziela w naszej parafii – to także Letni Dzień Modlitwy za Zmarłych. Procesja na cmentarzu, połączona z różańcem za zmarłych i błogosławieństwem grobów – o godz. 1400. Po procesji, o godz. 1500, Msza św. w kościele i nabożeństwo majowe.
  2. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych po Mszy św. o godz. 1800,
  3. W środę od godz. 1700 spowiedź przed świętem Bożego Ciała.
  4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana świętem Bożego Ciała. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. o godz. 800 i 1000. Składka w tym dniu zbierana jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy po Mszy św. o godz. 1000.

Zwracam się z prośbą o przygotowanie ołtarzy:

I- przy cmentarzu – młodzież bierzmowana wraz z rodzicami

II- przy Szkole Podstawowej – Akcja Katolicka

III- obok rodziny Stachników – Rada Parafialna

IV- na placu kościelnym – dzieci komunijne wraz z rodzicami.

Proszę, aby przygotować feretrony i baldachim:

Figurę Serca Pana Jezusa  i św.  Faustyny – Róże Różańcowe,

MB Fatimskiej – młodzież z kl. VIII,

MB Częstochowskiej – młodzież ze szkoły średniej

Baldachim – strażacy.

Zapraszam na procesję wszystkie stany: dzieci dzwoniące i sypiące kwiatki, dzieci komunijne, młodzież, strażaków i wszystkich parafian. Udekorujmy okna i balkony naszych domów, dając w ten sposób świadectwo wiary w eucharystyczną obecność Jezusa.  Nie będzie procesji eucharystycznych w oktawie Bożego Ciała  z racji prac remontowych przy kościele.  

  1. W piątek Święto Nawiedzenia NMP i ostatnie nabożeństwo majowe. Od soboty rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. O godz. 1700 adoracja i różaniec wynagradzający, następnie Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Spotkanie lektorów, ministrantów i aspirantów na ministrantów w sobotę o godz. 900. Zapraszam chłopców z kl. III i starszych do posługi ministranta.
  4. Dziękuję za sprzątanie, wykoszenie trawy wokół kościoła oraz złożoną ofiarę. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne Dziękuje za prace porządkowe przy kościele: p. Grzegorzowi, p. Ryszardowi i p. Piotrkowi .
  5. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  6. Modlitwa do św. Michała Archanioła…