OgłoszeniaNIEDZIELA ZWYKŁA – 02. 06. 2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 czerwca, 2024
  1. NIEDZIELA ZWYKŁA – 02. 06. 2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Przeżywamy 9. niedzielę zwykłą. Dzień Dziękczynienia w Polsce. Składka przeznaczona na cele diecezjalne., W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek po Mszach św. na Uniwersytet Papieski J. P. II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za składane ofiary!
  2. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało: dzieciom komunijnym wraz z rodzicami. młodzieży bierzmowanej wraz z rodzicami, Radzie Parafialnej i Akcji Katolickiej. Dziękuję za zaangażowanie w procesji: Liturgicznej Służbie Ołtarza, chórowi parafialnemu, organiście, Ochotniczej Straży Pożarnej, Stowarzyszeniu Aktywnych Kobiet, pocztom sztandarowym OSP i Szkoły Podstawowej, niosącym feretrony, młodzieży, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiatki. Arkadiuszowi za robienie zdjęć.
  3. Zachęcam do udziału we Mszy św. i adoracji podczas nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w trwającej oktawie Bożego Ciała. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek połączone z błogosławieństwem dzieci oraz wianków.
  4. W tym tygodniu przypada I Czwartek i Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. – w środę dla dzieci i młodzieży i w piątek dla starszych od godziny 1700. Wyjazd do chorych w piątek o godz. 800.

– w pierwszy  czwartek tradycyjnie modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

– w pierwszy piątek nabożeństwo  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Składka przeznaczona na potrzeby misji.

  1. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest równocześnie Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego (ze względu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych). Podczas Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo aspirantów na ministrantów oraz przyjęcie chętnych chłopców na aspirantów.
  2. W sobotę obchodzimy w liturgii wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  3. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary w miesiącu maj
  4. Dziękuję rodzinom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na remont dachu i kwiaty. W sobotę o godz. 800 proszę o sprzątanie kościoła kolejne rodziny. Dziękuję za rozebranie dekoracji majowej: p. Magdalenie, p. Wiolettcie, p. Barbarze.
  5. Modlitwa do św. Michała Archanioła…