OgłoszeniaNIEDZIELA WIELKANOCNA – 12.05.2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 maja, 2024
  1. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12.05.2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 1100 uroczystość I Komunii Świętej. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom za przygotowanie kościoła i placu wokół kościoła na tę wyjątkową uroczystość.  Panu Organiście i Pani Ani za pomoc w przygotowaniu oprawy liturgicznej. W imieniu całej wspólnoty parafialnej dziękuję za dar komunijny – świece ołtarzowe zakupione przez rodziców dzieci komunijnych oraz  ofiarę złożoną na remont dachu. Od jutra dzieci będą  przeżywać „biały tydzień”
  2. We czwartek przypada święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Jest to także dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża, któremu patronuje św. Andrzej Bobola. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za naszego Biskupa.
  3. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podczas Mszy św. o godz. 1000, dzieci z klasy IV będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej. Spotkanie dla dzieci i rodziców w czwartek o godz. 1630.  Po spotkaniu okazja do spowiedzi dla dzieci, rodziców i najbliższych.
  4. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1800, w niedzielę po Mszy św. o godz. 1500 .
  5. Egzamin dla młodzieży z kl. 7 przed sakramentem bierzmowania odbędzie się w   piątek 24 maja o godz. 1600. Proszę o obecność rodziców na tym egzaminie.
  6. Dziękuję za sprzątanie i dekorację kościoła rodzicom dzieci komunijnych. W piątek po Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła rodziców dzieci, które będą przeżywać rocznicę I Komunii Św.
  7. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Edward Rokosz. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14 00. Polecajmy go Bożemu       Miłosierdziu.  Dobry Jezu…
  8. Modlitwa do św. Michała Archanioła…