OgłoszeniaUROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 05.06.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 czerwca, 2022
  1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzień Dziękczynienia w Polsce. Po Mszy św. o godz. 800 zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.
  2. Codziennie po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Msza św. o godz. 1800.
  4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Spotkanie formacyjne w naszym kościele dla księży z dekanatu Pustków – Osiedle o godz. 1900
  1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zbiórka do puszek na Uniwersytet P:apieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. Przyszła niedziela – w naszej parafii – to także Letni Dzień Modlitwy za Zmarłych. Procesja na cmentarzu, połączona z różańcem za zmarłych, wypominkami i błogosławieństwem grobów – o godz. 1400. Po procesji, o godz. 1500, Msza św. w kościele.
  3. W czwartek, 16 czerwca, przypada uroczystość Bożego Ciała. Już teraz zwracam się z

prośbą o przygotowanie czterech ołtarzy:

1. przy cmentarzu – młodzież bierzmowana wraz z rodzicami
  2. przy Szkole Podstawowej – rodziny: Ożóg, Pękala, Jewiarz, Kret, Maciołek
  3.  obok państwa Stachników – rodziny: Stachnik, Orzech, Muszyński, Bieszcz.
  4. na placu kościelnym – dzieci komunijne wraz z rodzicami.
  1. Dziękuję za sprzątanie, dekorację kościoła i wykoszenie trawy wokół kościoła. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

Dziękuję za demontaż dekoracji majowej: p. Magdalenie, p. Barbarze, p. Wioletcie oraz panom którzy przystroili brzozami kościół na dzisiejszą uroczystość.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  2. Sakramentalny związek małżeństwa zamierzają zawrzeć :

– Jarosław Majewski zam. Skrzyszów i Julita Dygdoń Majewska zam. Skrzyszów zap. II

11. Modlitwa do św. Michała Archanioła…