OgłoszeniaUROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 12.06.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11 czerwca, 2022

 

  1. Przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy (kończącą czas Komunii św. wielkanocnej). Składka przeznaczona na cele parafialne. Zbiórka do puszek po Mszach św. na Uniwersytet Papieski J. P. II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać!

 

  1. Dzisiejsza niedziela w naszej parafii – to także Letni Dzień Modlitwy za Zmarłych. Procesja na cmentarzu, połączona z różańcem za zmarłych, wypominkami i błogosławieństwem grobów – o godz. 1400. Po procesji, o godz. 1500, Msza św. w kościele. Również dzisiaj odpust w parafii Nagoszyn z okazji liturgicznego wspomnienia św. Antoniego z Padwy. Suma o godz. 1100.

 

  1. We wtorek zapraszam czcicieli św. Michała Archanioła. Po Mszy nabożeństwo ku czci św. Michała.

 

  1. W środę przypada 10. Rocznica objęcia diecezji przez bp. Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o modlitwie w intencjach naszego Biskupa Ordynariusza.

 

  1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana świętem Bożego Ciała. Msze św. o godz. 800 i 1000. Składka w tym dniu zbierana jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy po Mszy św. o godz. 1000.

Zwracam się z serdeczną prośbą o przygotowanie ołtarzy:

– przy cmentarzu – młodzież bierzmowana wraz z rodzicami

– przy Szkole Podstawowej – rodziny : Ożóg, Pękala, Jewiarz, Kret, Maciołek.

– obok państwa Stachników – rodziny : Stachnik, Orzech, -Muszyński, Bieszcz.

– na placu kościelnym – dzieci komunijne wraz z rodzicami.

–  Proszę też, aby przygotować feretrony i baldachim:

Figurę Serca Pana Jezusa  i św.  Faustyny – Róże Różańcowe,

MB Fatimskiej – wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas,

MB Częstochowskiej młodzież z kl. VIII,

Baldachim – strażacy.

Zapraszam na procesję wszystkie stany: dzieci dzwoniące i sypiące kwiatki, dzieci komunijne, młodzież, strażaków i wszystkich parafian. Udekorujmy okna i balkony naszych domów, dając w ten sposób świadectwo wiary w eucharystyczną obecność Jezusa. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą codziennie po Mszy o godz. 1800,  w niedzielę po Mszy o godz. 1000.   Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych do  Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  1. Spotkanie lektorów, ministrantów i aspirantów na ministrantów w sobotę o godz. 900.
  2. W następną niedzielę przypada Diecezjalne Święto Rodziny. Po Mszy o godz. 1000 , zapraszam na ostatnie spotkanie Parafialny Zespół Synodalny.
  3. Dziękuję za sprzątanie, dekorację kościoła oraz złożone ofiary na kwiaty.

W środę po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła na Boże Ciało kolejne rodziny.

Dziękuje wszystkim, którzy pracowali w ostatnim tygodniu przy otoczeniu kościoła. Parafianom   z Firmy Aura za prace porządkowe przy krzewach.

9.Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

10.Modlitwa do św. Michała Archanioła….