OgłoszeniaNIEDZIELA ZWYKŁA – 19. 06. 2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 czerwca, 2022
  1. Przeżywamy 12. niedzielę zwykłą – Diecezjalne Święto Rodziny. Składka przeznaczona na cele parafialne. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę zgodnie z prośbą Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski na Świętopietrze. Ofiary są przeznaczone na posługę apostolską i charytatywną Papieża

 

  1. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało oraz za zaangażowanie w procesji: Liturgicznej Służbie Ołtarza, chórowi parafialnemu, organiście, Ochotniczej Straży Pożarnej, pocztom sztandarowym OSP i Szkoły Podstawowej, niosącym feretrony, młodzieży, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiatki. Bóg zapłać!

 

  1. Zapraszam wszystkich i zachęcam do udziału w procesjach eucharystycznych w trwającej oktawie Bożego Ciała. Procesje – po Mszy o godz. 1800. ( Porządek procesji: lektor z krzyżem, Liturgiczna Służba Ołtarza, dzieci komunijne, feretrony, dzieci dzwoniące i sypiące kwiatki, baldachim, wszyscy wierni). Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek połączone z błogosławieństwem dzieci oraz wianków.

 

  1. W czwartek przypada również Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Odpust w parafii Brzeźnica w przyszłą niedzielę z okazji uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

  1. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest równocześnie Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego (ze względu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych).

 

  1. W sobotę obchodzimy w liturgii wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 

  1. W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. Msza św. dziękczynna z okazji zakończenie roku – w piątek o godz. 800 w szkole. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży – w środę i czwartek od godz. 1730.

 

  1. Dziękuję za sprzątanie, dekorację kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

 

  1. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

 

  1. Modlitwa do św. Michała Archanioła…